×

10 tradycji przekazanych dzieciom przez księżną Dianę. William i Harry wciąż je celebrują

Śmierć księżnej Diany przyczyniła się do spuścizny w świecie mody oraz wielu działaniach charytatywnych. Mimo ogromnej straty kilka tradycji, które stworzyła Królowa ludzkich serc, wciąż są pielęgnowane.

Rodzina królewska ma wiele tradycji, począwszy od corocznej organizacji Balu przy Trooping Colour, aż po dowcipne prezenty na Boże Narodzenie. Jednakże książę William oraz książę Harry mają kilka własnych zwyczajów, które pokazują, że książęta pamiętają o swojej mamie. Dzięki tym czynnościom w swoisty sposób oddają jej hołd.

#1 Pomieszczenia mieszkalne w pałacu

Aż do momentu śmierci księżnej, William i Harry mieszkali razem z matką w pałacu Kensington. Po tragicznym wypadku książęta przenieśli się do pałacu St. James, lecz po osiągnięciu pełnoletności wrócili do wcześniej zamieszkiwanych apartamentów.

#2 Dekoracje, które sprawiają, że ich dom jest prawdziwym domem

Kiedy Diana przygotowywała się do narodzin księcia Williama, zwróciła się do lokalnej firmy Dragon’s Of Wall Street, zajmującej się dekorowaniem dziecięcych pokoików, aby przygotowali sypialnię dla przyszłego króla. 30 lat później, William oraz Kate planowali założenie własnej rodziny. Przy tworzeniu pokoju dla księcia Georga również zwrócili się do firmy Dragon’s Of Wall Street.

#3 Wciąż mają zaufanie do swojej niani

Jessie Webb była jedną z 4 głównych opiekunek, które zajmowały się Williamem oraz Harrym, gdy ci byli jeszcze dziećmi. Kiedy książę George się urodził, William i Kate zdecydowali się zatrudnić 71-letnią nianię, zanim zatrudnili pozostałe opiekunki.

#4 Ubrania

Media już dawno zauważyły, że styl ubierania księcia George’a jest niemalże identyczny do tego z młodzieńczych lat Williama. To nie przypadek! Ciuszki młodego księcia są zaprojektowane przez Rachel Riley, która przy tworzeniu kolekcji ubrań, inspirowała się tym, jak księżna Diana ubierała swoich synów.

#5 Wybór rodziców chrzestnych

Instagram

Instagram

Większość rodziców chrzestnych brytyjskiej rodziny królewskiej ma powiązania z monarchią. Jednak przy wyborze matki chrzestnej Williama, księżna Diana postanowiła wybrać swoją przyjaciółkę – księżną Westminster. Po narodzinach księcia Georga, William oraz Kate poprosili syna księżnej, Earla Grosvenor, aby został ojcem chrzestnym ich syna.

#6 Rodzinne fotografie

Większość najbardziej ikonicznych zdjęć Diany zostało wykonanych przez peruwiańskiego fotografa Mario Testino, dlatego też synowie Królowej Ludzkich Serc chcieli, aby utalentowany artysta zrobił sesje zdjęciowe podczas ich najważniejszych momentów w życiu. Zarówno William, jak i Harry poprosili go, aby wykonał zdjęcia podczas ich 21. urodzin. Kate oraz William zatrudnili go również do zrobienia portretów zaręczynowych oraz fotorelacji z chrztu księżnej Charlotte.

#7 Życie wśród tłumu

Księżna Diana zawsze starała się pokazać swoim dzieciom jak wygląda życie poza pałacem, dlatego też chciała zapewnić im „normalne” wychowanie. Jeździła z nimi metrem oraz autobusem, zabierała do ulubionej sieciówki Marks & Spencer oraz do McDonalds. Obecnie książę Harry wciąż widywany jest w popularnej restauracji fast food, z kolei księcia Williama zauważono w szkolnej stołówce, podczas przerwy od działań charytatywnych dla Air Ambulance.

#8 Dobroduszność

Instagram

Instagram

Księżna Diana była znana z wielu prac charytatywnych. Harry kontynuuje pracę matki m.in. wspierając żyjących z HIV. William stał się patronem szpitala Royal Marsden centurm pomocy dla osób bezdomnych – Centrepoint.

#9 Nowojorskie kwatery

Podczas wizyty w Nowym Jorku, William i Kate zatrzymali się w hotelu, w którym często nocowała Diana.

#10 Biżuteria

William podarował Księżnej Dianie złoty zegarek od Cartiera, który później przekazał swojej żonie Kate.

Może Cię zainteresować