×

Tomasz Lis miał czwarty udar! Dziennikarz trafił do szpitala. „Podobno już żyję”

Cztery dni temu dziennikarz przebiegł maraton w Chicago. Teraz do mediów napływają smutne wieści… Tomasz Lis miał czwarty udar! „Podobno już żyję, choć w nocy nie było to takie pewne” — napisał na Twitterze.

Ukończył maraton

W ostatnim czasie los nie oszczędza Tomasza Lisa. Dziennikarz mierzy się z wieloma problemami, nie tylko zdrowotnymi. Kilka miesięcy temu pracownicy „Newsweeka” oskarżyli Lisa o mobbing. Twierdzili, że były redaktor naczelny poniżał podwładnych, wulgarnie się do nich odzywał i rzucał seksistowskie komentarze. W rezultacie niektórzy pracownicy mieli mieć nawet problemy natury psychicznej, np. z atakami paniki.

Po tak mocnych oskarżeniach wizerunek Tomasza Lisa poważnie ucierpiał. Kłopoty z pewnością mogły się odbić na jego zdrowiu. Przypomnijmy: Lis już w 2015 r. miał pierwszy udar. W 2019 r. trafił na oddział intensywnej terapii. Rokowania były wówczas kiepskie, a lekarze twierdzili nawet, że dziennikarz do końca życia może być „przywiązany do łóżka”.

Tomasz Lis nie zamierzał się jednak poddać. Szybko wrócił do uprawiania sportu. Cztery dni temu przebiegł maraton w Chicago! Czuł się wyśmienicie. Ale już w czwartek rano w sieci pojawiły się niepokojące doniesienia.

Tomasz Lis miał czwarty udar!

Z postu, zamieszczonego przez dziennikarza na Twitterze dowiadujemy się, że Tomasz Lis przebywa w szpitalu. Powodem hospitalizacji był kolejny, czwarty już udar. W nocy lekarze walczyli o życie 56-latka.

Miałem udar. Jestem na erce udarowej jednego z warszawskich szpitali. Podobno już żyję, choć w nocy nie było to takie pewne. Co dalej zdecydują lekarze. Wszystkich pozdrawiam

— napisał Tomasz Lis.

Z życzeniami powrotu do zdrowia pospieszył m.in… sekretarz generalny PiS.

Panie Redaktorze nie zgadzamy się kompletnie w kwestiach politycznych, ale ofiaruje za Pana zdrowie część bolesną różańca

– napisał Krzysztof Sobolewski.

Fotografie: Twitter, Instagram> (miniatura wpisu), www.instagram.com, twitter.com

Może Cię zainteresować