×

To mężczyzna powinien płacić na randce. Nagranie wywołało burzę w sieci

To mężczyzna powinien płacić na randce. Tak uważa przeważająca część kobiet. Niestety w dzisiejszych czasach coraz trudniej jest o prawdziwych dżentelmenów, którzy znają zasady savoir-vivre. Pewna TikTokerka postanowiła przypomnieć Panom, jak należy obchodzić się z kobietami. Jej słowa wywołały falę oburzenia i to nie tylko wśród mężczyzn.

Co się stało z mężczyznami?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej aktualny staje się przekaz piosenki „Gdzie Ci mężczyźni” Danuty Rinn. Kobiety nie mogą już liczyć na wsparcie finansowe ze strony swoich chłopaków oraz mężów. Coraz trudniej jest o partnerów, którym naprawdę zależy na drugiej osobie, a nie tylko na seksualnej sferze związku. Kupowanie kwiatów czy zapraszanie na randki to zachowania, które stopniowo zanikają. W XXI wieku mężczyznom najzwyczajniej nie chce się bawić w romantyków i tym samym zmuszać się do czegoś, czego tak naprawdę nie lubią. Być może to znak czasu, na który nie jesteśmy w stanie nic poradzić?

Pewna TikTokerka uważa, że jeszcze nie jest za późno, aby przywrócić dawny porządek. Influencerka Nelly nagrała filmik, w którym podzieliła się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi kwestii płacenia rachunku na randce. Kobieta nie ma najmniejszych wątpliwości, że podczas pierwszego, wspólnego wyjścia do lokalu, to mężczyzna powinien płacić za posiłki. W swoim nagraniu tłumaczy:

Mężczyźni nigdy nie powinni pozwolić kobiecie płacić na pierwszej randce. Jeśli zapraszasz dziewczynę na spotkanie, a potem chcesz się dzielić rachunkiem, to pokazuje, że jest skąpy, nie został dobrze wychowany, nie jest rycerski i randkuje poza swoim przedziałem cenowym, czyli zabiera dziewczynę na randkę, na którą go nie stać.

To mężczyzna powinien płacić na randce

Nelly zauważyła w swoim filmiku, że nawet dziewczyny, które określają się jako feministki, czułyby się bardziej komfortowo, nie musząc płacić na pierwszej randce.

Nawet najbardziej progresywne dziewczyny, które nalegają na podział rachunku i mówią, że im to nie przeszkadza – kłamią. Nie chodzi o to, że cię na to nie stać, ale to pokazuje nam twój charakter. A jeśli jesteś dziewczyną i płacisz na pierwszej randce, jestem tu po to, aby ci powiedzieć – siostro, on nie jest tym jedynym.

Niektórzy internauci mieli jednak zupełnie inne zdanie. Stwierdzili, że w dzisiejszych czasach nie ma powodów, aby mężczyzna musiał płacić za partnerkę i jest to jedynie relikt przeszłości. Jedna z kobiet napisała:

Czy jestem jedyną kobietą, która zawsze płaci za pierwszą randkę albo dzieli się rachunkiem i nigdy nie pozwoliłaby zapłacić mężczyźnie? Dla mnie to niekomfortowe. Wielu facetów myśli, że jeśli za ciebie zapłacą, należy im się seks. Nie, dziękuję, wolę zapłacić za siebie.

Kwestia płacenia za siebie oraz drugą osobę na pierwszej randce sprowadza się nie tylko do wymiaru finansowego. Jest także gestem wyrazu szacunku w stosunku do partnerki i świadczy o trosce o jej dobrostan.

@ask.nellyI SAID WHAT I SAID ☝️?##datingadvice ##datingadviceformen ##datingadviceforwomen ##firstdate♬ original sound – ? Nelly ?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), TikTok, Freepik

Może Cię zainteresować