×

Ukradli pół miliona złotych. Pieniądze wydali na markowe ciuchy i… buldożka

Mężczyzna sądził, że umówił się na fajną randkę z atrakcyjną 21-latką. Nie wiedział jednak, że młoda kobieta właśnie realizuje swój podstępny plan. Oszustka nie działała sama —  współpracował z nią jej 24-letni partner. Wspólnie ukradli pół miliona złotych i szybko zaczęli wydawać skradzione pieniądze.

Ukradli pół miliona złotych

To miało być romantyczne spotkanie, zakrapiane alkoholem. Jednak randka zakończyła się w sposób, którego mężczyzna z pewnością nie przewidział.

Mieszkaniec Warszawy umówił się z atrakcyjną 21-latką za pośrednictwem popularnego portalu randkowego. Podczas spotkania, on i dziewczyna o prostych blond włosach, spożywali alkohol. Potem przenieśli się do mieszkania mężczyzny. 21-latka realizowała chytry plan, uknuty ze swoim trzy lata starszym partnerem, o czym mężczyzna nie miał pojęcia.

21-latka uwiodła mężczyznę, a potem wrzuciła do alkoholu substancję nasenną lub środek odurzający. Mężczyzna ocknął się dopiero o poranku. Gdy się obudził, w mieszkaniu nie było ani 21-latki, ani… pieniędzy. Poszkodowany stracił pół miliona złotych. Na szczęście szybko zorientował się, że padł ofiarą kradzieży i poszedł zgłosić sprawę na policję.

Łup wydali na ubrania i pieska

Stołeczni kryminalni szybko ustalili przebieg zdarzenia i wpadli na trop 21-latki i 24-latka. Oboje zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach. Podczas przeszukania u oszustów znaleziono połowę łupu. Co stało się z resztą pieniędzy?

Ukradli pół miliona złotych
KRP VII

21-latka i jej partner szybko przystąpili do wydawana skradzionej gotówki. Pieniądze przeznaczyli na zakup dóbr luksusowych, głównie markowych ubrań. Para kupiła sobie także… buldożka francuskiego. Piesek prawdopodobnie wróci do hodowli, ponieważ jego nowi właściciele trafili za kratki. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju poprzez doprowadzenie do stanu nieprzytomności pokrzywdzonego, a potem kradzież pieniędzy w kwocie co najmniej 500 tysięcy złotych

– przekazała podinsp. Joanna Węgrzyniak.

Ukradli pół miliona złotych
KRP VII

Oszuści przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Młoda kobieta zdążyła zafarbować włosy, ale chyba przekonała się już, że to rozwiązanie działa jedynie w serialach kryminalnych.

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x