×

To koniec „raju dla pedofilów”? Przyjeżdżają tu, żeby poślubić dziecko

9 lat – w takim wieku była Sherry Johnson, gdy została zgwałcona. Dwa lata później została zmuszona do poślubienia gwałciciela i to przez własną matkę… W XXI w. takie rzeczy dzieją się w kraju  postrzeganym jako jeden z najbardziej postępowych. Ale jest szansa, że wreszcie coś może się zmienić. To koniec „raju dla pedofilów”?

Stanęła na ślubnym kobiercu w wieku 11 lat

Ojciec i córka? A może mąż i żona? Chociaż wszystkim, którzy ich widzieli, ta druga odpowiedź wydawała się abstrakcyjna, to ona była zgodna z prawdą.

Sherry Johnson z Florydy (Stany Zjednoczone) miała zaledwie 9 lat, gdy padła ofiarą gwałciciela. Ale to był dopiero początek jej koszmaru. Jak się okazało, dziewczynka zaszła w ciążę. Gwałciciel nie został skazany, ale ona już tak… na życie u jego boku. Gdy miała 11 lat, matka zdecydowała, że Sherry powinna poślubić ojca swojego dziecka. Dziewczynka wyszła za gwałciciela i pedofila.

Nie jest to historia, która wydarzyła się w Afganistanie pod rządami talibów czy w którymś z plemion w Afryce. Śluby z nieletnimi to proceder, do którego regularnie dochodzi w Karolinie Północnej. Dlatego o tym stanie mówi się „raj dla pedofilów”.

Dziś Sherry Johnson jest dorosłą kobietą, która całe życie boryka się z ogromną traumą. Musiała chodzić do szkoły jak jej rówieśnicy, a jednocześnie być żoną, matką i kochanką.

Nikt nie rozumie krzywdy dziewczynek tak dobrze, jak Sherry. Dlatego została aktywistką i angażuje się w akcje, które mają pomóc krzywdzonym dzieciom.

To koniec „raju dla pedofilów”?

Karolina Północna to jeden z najbardziej wyjątkowych i barwnych stanów w USA. To także miejsce, do którego zjeżdżają osoby, które chcą zawrzeć związek małżeński z nieletnim lub nieletnią. Jest to proceder na tyle powszechny, że między 2000-2015 aż 93 procent małżeństw zawartych zostało między osobą nieletnią, a dorosłą (dane na podstawie badań International Centre for Research on Women).

Według „The Guardian” w 13 stanach USA nadal można legalnie zawrzeć związek z osobą nieletnią, czyli poniżej 16. roku życia. Mało tego – w 9 z nich nie ustalono minimalnego wieku. Dlatego Sherry Johnson i osoby, które znalazły się w podobnym położeniu, mogą stanąć na ślubnym kobiercu, chociaż są jeszcze dziećmi. W Karolinie Północnej można zgodnie z prawem zawrzeć związek małżeński, jeśli nie ma się jeszcze ukończonego 16. roku życia, ale zajdzie się w ciążę, a sędzia wyrazi zgodę na ślub.

Jest szansa, że wkrótce kuriozalne przepisy mogą się wreszcie zmienić. Wszystko dzięki nowej ustawie, która już niebawem może wejść w życie. Jeśli tak się stanie, nowe przepisy podniosą wiek panny młodej z 14 do 16 lat, a także ograniczą różnicę wieku między małżonkami do czterech lat.

Fotografie: Wikimedia (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować