×

Skandaliczny materiał „Wiadomości”. Pokazali treści pedofilskie i zoofilskie!

Skandaliczny materiał „Wiadomości”. O godz. 19.30 pokazano widzom fotografie, zawierające m.in. zoofilskie treści. Po tym materiale TVP do KRRiT wpłynęło wiele skarg. Reakcja organu na skargi jest dość zaskakująca.

Skandaliczny materiał „Wiadomości”

TVP kontra migranci – to było jedno z głośniejszych „starć”. We wrześniu podczas „Wiadomości” wyemitowanych o godz. 19.30, a więc w czasie, gdy przed telewizorami mogło być jeszcze wiele dzieci, pokazano materiał, który oburzył część widzów.

Chodzi o konferencję prasową ministra Mariusza Błaszczaka i Mariusz Kamińskiego, który rekomendował wtedy rządowi przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy o 60 dni. Podczas tej konferencji ministrowie pokazywali zdjęcia, które rzekomo odnaleziono w telefonach i kartach SD migrantów, zatrzymanych przez Straż Graniczną.

Niektóre z tych zdjęć są drastyczne

– ostrzegał Kamiński.

Nie chodzi o stygmatyzowanie kogokolwiek, tutaj chodzi o fakty pokazujące rzeczywistą sytuację na granicy, kto forsuje naszą granicę

– dodał szef MSWiA.

Faktycznie, chodziło o wyjątkowo drastyczne materiały, zawierające treści pedofilskie i zoofilskie. Chociaż zdjęcia ocenzurowano, pokazanie ich wywołało ogromne poruszenie.

Nielegalni migranci fałszują dokumenty, żeby ukryć swoją prawdziwą tożsamość. Zabezpieczone materiały wskazują, że wśród nich są także narkomani, pedofile i zoofile

– przekonywali dziennikarze TVP w materiale.

Co na to KRRiT?

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji napłynęło wiele skarg na materiał „Wiadomości” TVP1.

Każdy widz, który doznał traumy, ma prawo żądać, by telewizja przeprosiła go i zadośćuczyniła mu doznaną krzywdę

– mówił mec. Jacek Dubois w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Teraz KRRiT skończyła analizować skargę. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, KRRiT wystosowało pismo z odpowiedzią, że nie ma zastrzeżeń, co do pokazywania takich materiałów w TVP Info.

Transmisja ww. konferencji prasowej realizowana była w formule „na żywo”, a zatem nadawca miał w tym przypadku ograniczone narzędzia, aby w czasie jej trwania przeciwdziałać rozpowszechnieniu materiałów zaprezentowanych na slajdach

– napisano w odpowiedzi.

KRRiT zaapelowała jednak do prezesa TVP Jacka Kurskiego o „większą staranność w doborze materiałów przeznaczonych do emisji w porach swobodnego dostępu do programu małoletnich odbiorców”.

W piśmie dodano też, że treści przekazywane o tej porze nie mają stwarzać zagrożenia dla fizycznego, psychicznego lub moralnego rozwoju dzieci. Przedstawiciele KRRiT podkreślili, że „wprowadzenie na zdjęciach czarnych elementów przysłaniających miejsca intymne nie było wystarczającym środkiem”.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować