×

Terrorystyczny atak w Londynie. Wśród ofiar zamachowca jest obywatelka Polski

W niedzielę w jednym ze sklepów przy ulicy Streatham High Road w Londynie doszło do ataku nożownika. Napastnik ranił między innymi 51-letnią Polkę. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Terrorystyczny atak w Londynie

Mieszkańcy Londynu zapewnie nie mieli żadnych złych przeczuć, wybierając się w niedzielne wczesne popołudnie na zakupy do supermarketu przy Streatham High Road. Niestety, sprawy przybrały zły obrót, gdy w sklepie pojawił się mężczyzna z nożem.

Jak wspominają świadkowie, zaczął nim atakować niewinnych ludzi. Zdążył ranić trzy osoby, zanim zastrzelili go policjanci.

Napastnikiem okazał się Sudesh Amman, który kilka dni wcześniej opuścił więzienie, gdzie odsiadywał wyrok za terroryzm. Zamachowiec miał na sobie kamizelkę przypominającą pas szahida. Policja znalazła przy nim atrapę materiałów wybuchowych. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Życiu 51-letniej Polki nie zagraża niebezpieczeństwo

Jedną z ofiar nożownika jest 51-letnia Polka, Monika L. Jak informuje portal DailyMail, zamachowiec ugodził ją nożem w plecy, gdy wychodziła z kawiarni, w której spotkała się z przyjaciółmi.

Raniona Monika L. natychmiast otrzymała pomoc ze strony przypadkowych przechodniów. Z miejsca tragedii zabrała ją karetka. Na szczęście okazało się, że rana nie jest tak ciężka, by konieczna była hospitalizacja.

Po kilku godzinach ofiara nożownika została wypisana do domu. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak kobieta pozostaje w silnym szoku, podobnie jak jej mąż, który z tego powodu odmówił rozmowy z dziennikarzami.

Z kolei portalowi sky.com udało się ustalić, że Monika L. mieszka w Wielkiej Brytanii od 20 lat. Pracuje w katolickim żłobku i szkole podstawowej, aktywnie działa także na rzecz ochrony środowiska.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.dailymail.co.uk, news.sky.com
Fotografie: twitter.com (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować