×

Tragedia w drodze do szkoły! Nożownik zaatakował dwie dziewczynki

Tę tragedię w drodze do szkoły nie sposób opisać słowami. Nożownik zaatakował dwie nastolatki. Niestety, obrażenia 14-letniej dziewczyny były zbyt rozległe. Zmarła po przewiezieniu do szpitala. Policja zatrzymała już podejrzanego wraz z dwiema innymi osobami. Trwają dokładne ustalenia okoliczności i przebiegu zdarzenia.

Nożownik zaatakował dwie nastolatki

Koszmarne sceny miały miejsce w poniedziałek 5 grudnia ok. godz. 7:30 na terenie osiedla mieszkaniowego w miejscowości Illerkirchberg w rejonie Ulm na południu Niemiec. Nożownik zaatakował dwie nastolatki w pobliżu szkoły podstawowej w Illerkirchberg, gdy te prawdopodobnie szły na autobus. Ten miał zawieźć je do szkoły w sąsiedniej gminie.

Napastnik ciężko ranił młode dziewczyny, po czym zbiegł do pobliskiego budynku służącego jako środek dla uchodźców. Do nastolatek natychmiast wezwano policję i pogotowie ratunkowe. Niestety, życia 14-latki nie udało się uratować. Zmarła po przewiezieniu do szpitala. Druga z dziewczyn żyje, ale jest poważnie ranna.

Do wstrząsającego zdarzenia odniósł się już burmistrz Illerkirchberg Markus Haeussler.

Nasza społeczność jest w szoku. Jedna z dziewczynek nie żyje. Jesteśmy głęboko zasmuceni, złożyliśmy kondolencje rodzinie

– powiedział Haeussler.

Podejrzany został zatrzymany

Jak przekazał portal dziennika „Welt”, policja zatrzymała domniemanego sprawcę wraz z dwiema innymi osobami. Do zatrzymania doszło we wspomnianym budynku służącym jako ośrodek dla uchodźców. Na chwilę obecną nieznane są szczegóły i motyw ataku nożownika. Nie wiadomo również, czy napastnik znał swoje ofiary. Śledztwo w sprawie trwa.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.pap.pl

Może Cię zainteresować