×

W tym kościele parafianie mogą wpłacać ofiarę za pomocą karty. Większość jest tym zachwycona

Wszystko wskazuje na to, że polskie kościoły właśnie wkroczyły w XXI wiek. W końcu wygoda wiernych jest najważniejsza.

Transakcje bezgotówkowe

Pieniądze powoli zaczynają znikać. Nie chodzi o kryptowaluty, a raczej o zupełną cyfryzację. Coraz więcej bankomatów znika, a banki ciągle wprowadzają zmiany oferując wygodne płatności bez konieczności posiadania gotówki/portfela/karty.

Things to Know While Setting Up Merchant Account To Accept Card Payments

Zalety kart

Uniwersalność metody dostrzegł także kościół, a w zasadzie parafia św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze. Ofiarę można tutaj składać za pomocą karty, bo proboszcz na prośbę parafian zaopatrzył się w terminal płatniczy.

https://www.facebook.com/parafiaJG/photos/a.1281696045192417.1073741828.1281557835206238/2035991046429576/?type=3&theater

”Polska bezgotówkowa”

„Na prośbę parafian przystępujemy do programu Polska Bezgotówkowa z dumą głosi wpis na facebookowej stronie parafii. Zdaniem proboszcza to wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które przy okazji zapewnia anonimowość.

To jest przyszłość

Zarówno wierni, jak i duchowni parafii zadowoleni są z wprowadzonego rozwiązania. Choć na razie to tylko testy, wygląda na to, że terminal jednak zostanie na stałe. Tradycyjna „taca” wciąż pojawia się podczas mszy, ale wierni zdecydowanie chętniej wyciągają karty niż drobniaki.

Choć do transakcji bezgotówkowych już przywykliśmy, w kościele dla wielu jest to zaskoczenie. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Polecane

Może Cię zainteresować