×

Termin ważności Bonu Turystycznego. Do kiedy można go zrealizować?

Wciąż znaczna liczba bonów na wakacje w wysokości 500 zł, które zaoferowali nam rządzący, nie została wykorzystana. Do kiedy można je zrealizować? Termin ważności Bonu Turystycznego został wydłużony, o czym przypomina ZUS. Ale kolejnych zmian w przepisach nie będzie.

Bon Turystyczny

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin i branży turystycznej, która wyraźnie ucierpiała wskutek pandemii COVID-19 – przez pewien czas praktycznie nie istniała. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze bądź dodatek wychowawczy w postaci 500 plus.

O jakiej kwocie mowa? Na każde dziecko przysługuje Bon Turystyczny w wysokości 500 złotych. Wyjątkiem od tej reguł są dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. Rodzice dostaną na takie dziecko dwa bony w wysokości 1000 złotych łącznie. Aby otrzymać tego typu formę wsparcia, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Szczegóły związane z bonem, jego uzyskaniem i aktywowaniem przedstawił Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę – Ogólny, a następnie w menu bocznym – Polski Bon Turystyczny. Aby aktywować bon należy podać swój aktualny adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Co istotne, bonu nie jesteśmy w stanie wykorzystać na co tylko chcemy. Zapłacimy nim za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, które są realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych lub przez organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Listę takowych podmiotów znajdziemy na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Pixabay

Pixabay

Termin ważności Bonu Turystycznego. Został wydłużony!

Prezydent podpisał ustawę wydłużającą termin na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego. Jeżeli jeszcze nie wykorzystaliśmy tego dofinansowania, to możliwe będzie skorzystanie z niego aż do 30 września 2022 roku, zamiast do 31 marca 2022 roku, jak było wcześniej.

Co ważne, jeśli do 30 września 2022 roku zapłacimy za usługę za pomocą bonu, możemy z niej skorzystać po tym terminie.

Więcej informacji na temat bonu znaleźć można na stronie internetowej ZUS lub dzwoniąc na infolinię w sprawie bonu turystycznego pod nr tel. 22 11 22 111.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: nowiny24.pl, www.dzieckowpodrozy.pl
Fotografie: Pixabay, Gov.pl

Może Cię zainteresować