×

Bon turystyczny w 2022. Rządzący znowu przedłużą datę jego ważności!

Bon turystyczny w 2022. Data jego ważności zostanie przedłużona, dzięki czemu wiele rodzin będzie mogło jeszcze skorzystać z tzw. „500 plus na wakacje”. Sejm przyjął treść nowelizacji ustawy covidowej, a Senat poparł ją niemal bez poprawek. Do kiedy zatem będzie można zrealizować bon?

Bon turystyczny w 2022

Dobra wiadomość dla rodziców, którzy planują spędzić ferie bądź wakacje z dziećmi, a nie zdążyli skorzystać z bonu turystycznego w ubiegłych latach. Teraz będą mieli kolejną szansę!

Senat przyjął treść nowelizacji ustawy covidowej, a Senat poparł ją praktycznie bez poprawek. To oznacza, że niedoszli beneficjenci bonu turystycznego będą mogli otrzymać dofinansowanie w wysokości 500 zł na dziecko.

„500 plus na wakacje”

O programie „500 plus na wakacje” słyszymy od 2020 roku. Jednak z powodu lockdownu w Polsce i wielu obostrzeń obowiązujących w 2021 r. nie wszystkim uprawnionym do pobrania bonu turystycznego udało się z niego skorzystać.

To dlatego rządzący po raz kolejny przedłużyli ważność bonu. Dofinansowanie w wysokości 500 zł będzie można zatem otrzymać do 30 września 2022 roku. Prawdopodobnie to ostatnia okazja, by skorzystać z programu i gdzieś wyjechać z rodziną. Później bonu nie będzie można nigdzie zrealizować.

Dwie role programu

Celem wprowadzenia bonów turystycznych dla rodzin jest ich wsparcie finansowe – tak, by wszystkie dzieci mogły wyjechać na wypoczynek. Inną ważną rolą programu jest zwiększenie popytu na usługi turystyczne i hotelarskie, czyli branż, które dotkliwie odczuły sytuację epidemiczną w Polsce oraz wprowadzane w kraju restrykcje.

Katrzyna Jędruszuk z resortu sportu i turystyki zakłada, że przedłużenie terminu realizacji bonów turystycznych umożliwi wielu rodzinom otrzymanie dofinansowania „szczególnie w okresie ferii zimowych”.

Źródła: biznes.radiozet.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować