×

Tadeusz Rydzyk uderza w zmarłego Pawła Adamowicza. To cios poniżej pasa

Tadeusz Rydzyk krytykuje zmarłego Pawła Adamowicza na antenie Radia Maryja. W ostatnich rozmowach w radiu i telewizji sprzeciwił się wartościom promowanym przez LGBT. Duchowny wypowiedział się także negatywnie o rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Jako wrogów wskazał swoim słuchaczom środowiska LGBT i ugrupowania skrajnie lewicowe.

Ostre słowa Tadeusza Rydzyka

Przy okazji wypowiedzi dla „Rozmów Niedokończonych”, duchowny nie przegapił okazji, do uderzenia w krytyków kościoła. Przy okazji stanął w obronie polskich duchownych i Kościoła:

Ile rodzin jest rozbitych, ile zapracowanych rodziców, często te dzieci zostają same. Jak nie będzie prowadzenia do Pana Jezusa, to jakie będą sumienia ludzi? Będzie „Róbta co chceta”, „hulaj, piekła nie ma”, itd. A Kościół, klechy to pedofile i bandyci. (…) Jak słyszycie, że ktoś jest zboczony, że ktoś jest zepsuty, to powiem tak: ten jest zboczony, który sieje nienawiść. Ten jest zepsuty, który odnosi się do drugiego z wrogością, trzyma rękę wyciągniętą w nienawiści, chce rzucić kamieniem, chce potraktować go pałką. Ten, który mówi złe słowa, złą energię wysyła do drugiego człowieka. Ten jest, przepraszam, zboczony. My jesteśmy najnormalniejsi na świecie

Tadeusz Rydzyk krytykuje zmarłego Pawła Adamowicza

Wygląda na to, że Marsz Równości w Białymstoku zainspirował Tadeusza Rydzyka do zajęcia stanowiska w kwestii LGBT. Wypowiadając się negatywnie o tych środowiskach, uderzył również w zamordowanego Pawła Adamowicza, który stanął kiedyś w obronie mniejszości:

Cały czas idzie to do nas, idzie to „sączenie”, szokowanie nas najgorszymi bluźnierstwami. Np. na Pomorzu w Gdańsku promował to zamordowany były prezydent Adamowicz. Nie bójmy się mówić prawdy! Wytaczał on nam procesy za prawdę! Sądy kazały nam go przepraszać za to, że wyrzucani byli ludzie na bruk

Tadeusz Rydzyk krytykuje nie tylko Pawła Adamowicza

Oberwało się nie tylko zmarłemu. Tadeusz Rydzyk skrytykował także poczynania polskiego rządu. Twierdził, że przedstawiciele PiS zwracają uwagę tylko na kwestie finansowe, a nie zwracają uwagi na duchową pustkę:

Gdzie macie dobrą zmianę? Dobra zmiana to nie tylko, żeby praca była, nie tylko, żeby finanse dobrze grały, nie tylko, żeby było 500 plus – choć Bogu dzięki i za to chwała. Ale gdzie jest duch?  

Polecane

Może Cię zainteresować