×

Tak wygląda grób Anny Jantar, która zginęła 42 lata temu w katastrofie lotniczej

Wracała do domu, do czteroletniej wówczas córeczki. Ale samolot, którym podróżowała, do celu podróży miał nigdy nie dotrzeć. Anna Jantar była jedną z 87 osób na pokładzie maszyny, która rozbiła się kilkaset metrów przed warszawskim Okęciem. Do katastrofy lotniczej doszło 14 marca 1980 roku. A jak wygląda grób Anny Jantar?

42. rocznica śmierci Anny Jantar

Jest ranek 14 marca 1980 roku. Ił-62, lecący z Nowego Jorku, już wkrótce ma wylądować na Okęciu. Bliscy, wśród nich także mała Natalka, z niecierpliwością wyczekują na przylot samolotu. Nikt się nie spodziewa, jak tragiczny będzie finał tego lotu…

Na około minutę przed planowanym lądowaniem na Okęciu, załoga samolotu zgłosiła wieży kontrolnej, iż nie zaświecił się wskaźnik wysunięcia podwozia. Wtedy z wieży padło polecenie, by podnieść maszynę na wyższy pułap. Gdy mechanik pokładowy przystąpił do wykonania tego manewru, nastąpił gwałtowny wybuch silnika numer 2. Jego odłamki uszkodziły silnik nr 1 i nr 3, niszcząc przy tym popychacze steru wysokości oraz kierunku. To wtedy, kilometr przed pasem startowym, piloci stracili kontrolę nad maszyną. Ił-62 zaczął opadać z wysokości 400 metrów. To była największa katastrofa lotnicza ówczesnej Polski. Zginęło wówczas aż 87 osób. Wśród ofiar była Anna Jantar.

Natalka miała już nigdy nie przytulić się do mamy…

14 marca 1980 roku zginęła Anna Jantar. Jednak jej pogrzeb odbył się dopiero 11 dni później. Gwiazdę przyszło pożegnać ok. 40 tys. ludzi. Jej ciało spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu wawrzyszewskim w Warszawie.

Tak wygląda grób Anny Jantar

Natalia Kukulska wspomina w wywiadach, że przez rok chodziła na grób matki, nie rozumiejąc, co się wydarzyło. Powiedziano jej, że odwiedza… ogródek.

Dziś piosenkarka odwiedza grób obojga rodziców. Jarosław Kukulski zmarł w 2010 roku i został pochowany razem z ukochaną Anną. A jak wygląda ich grób? Widok jest poruszający, zwłaszcza dla osób, które doskonale pamiętają tragiczne okoliczności jej śmierci.

Tak wygląda grób Anny Jantar
Wikipedia

Anna Jantar była jedną z najbardziej popularnych piosenkarek polskiej estrady lat siedemdziesiątych. Krytycy i fani nazywali Annę Jantar ikoną polskiej muzyki pop. Jej przeboje, takie jak „Radość najpiękniejszych lat”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Staruszek świat” czy „Najtrudniejszy pierwszy krok”, nuciła cała Polska.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij