×

Łukasz Szumowski zostanie w rządzie? Jest odpowiedź premiera Morawieckiego

Szumowski zostanie w rządzie? Od kilku tygodni trwają spekulacje na temat planowanej rekonstrukcji rządu i dymisji ministra zdrowia. Głos w tej sprawie postanowił zabrać premier Morawiecki.

Morawiecki o rekonstrukcji rządu

W mediach nieustannie pojawia się temat dotyczący rekonstrukcji rządu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że „będą to zmiany personalne”. Na pewno na swoim stanowisku pozostanie premier Mateusz Morawiecki. Nie pewna za to jest pozycja ministra zdrowia. Trwają spekulacje, czy Łukasz Szumowski odejdzie z rządu.

Premier w rozmowie z PolsatNews powiedział, że „w sprawie rekonstrukcji rządu nie zapadły decyzje” i „rozmowy trwają”. Przyznał, że ta sprawa była omawiana podczas piątkowego spotkania kierownictwa PiS.

Rozmawiamy w różnych konfiguracjach personalnych o tym, jak najlepiej ukształtować rząd, natomiast rekonstrukcja nie jest ani dobra, ani zła. Ona może być bardzo dobra, może być słabsza, w zależności od tego, jakimi będzie się charakteryzowała cechami.

– oznajmił szef rządu.

Jeżeli zaś chodzi o planowane dymisje, Morawiecki powiedział, że:

Mi przyświeca to, żeby rząd po rekonstrukcji był dynamiczny, by procesy decyzyjne przebiegały szybko, żeby procesy inwestycyjne mogły być łatwiejsze. Personalia to kwestia wtórna.

Szumowski zostanie w rządzie?

Na antenie PolsatNews, Mateusz Morawiecki został również zapytany o ewentualną dymisję Łukasza Szumowskiego. Premier przyznał, że chciałby, aby polityk pozostał na swoim stanowisku:

Ja wobec pana ministra Szumowskiemu nie mam żadnych innych planów, mam nadzieję na współpracę z panem ministrem.

Morawiecki podziękował także Szumowskiemu za pracę, jaką wykonał do tej pory. Przede wszystkim za jego zaangażowanie w walce z koronawirusem:

Ja jestem przede wszystkim wdzięczny panu ministrowi Szumowskiemu za to, że tak wspaniale bronił Polaków przed koronawirusem, za właściwe decyzje. Za to, że tak odważnie podejmował te decyzje i dzięki niemu przeszliśmy tę fazę w miarę suchą nogą, a jeżeli będzie druga fala, myślę, że się nauczyliśmy żyć coraz lepiej z tą epidemią.

Morawiecki pochwalił Szumowskiego również za „gigantyczny skok cywilizacyjny w zakresie informatyzacji służby zdrowia”.

Premier pytany jeszcze o powrót Jarosława Gowina (lidera Porozumienia) na fotel wicepremiera, odparł jedynie:

To również musi być decyzja wypracowana w ramach kierownictwa Zjednoczonej Prawicy, z udziałem Jarosława Gowina i prezesa Kaczyńskiego.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl, natemat.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować