×

Szczepionka będzie zawierała mikrochipy? Rząd jasno postawił sprawę

Wokół tematu szczepionki przeciw SARS-CoV-2 narosło wiele mitów. Rząd zdecydował się zabrać głos i wyjaśnić, czy szczepionka będzie zawierała mikrochipy.

Zaszczepiono już pierwsze osoby

Na opracowanie szczepionki cały świat czekał od początku wybuchu pandemii koronawirusa. Pierwsze szczepienia rozpoczęły się już m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Pierwotny plan zakładał, że preparat firmy Pfizer i BioNTech ma być dostępny w Polsce dopiero w styczniu. Jednakże w sobotę (19 grudnia) rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że realny jest termin rozpoczęcia szczepień już 27-28 grudnia. Wszystko zależy od dostawy szczepionek na COVID-19.

Jeżeli szczepionka zostanie dopuszczona do użytkowania na terenie UE i jeżeli deklaracje firmy zostaną spełnione, to – opierając się na deklaracjach unijnych – wszystkie kraje unijne będą mogły rozpocząć szczepienie 27 grudnia. Przy czym będą to pierwsze partie szczepionki, nie będzie to jeszcze masowe szczepienie

– powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM.

W związku z wieloma wątpliwościami, które narosły w temacie szczepień, uruchomiono specjalną stronę rządową (https://www.gov.pl/web/szczepimysie), gdzie możemy znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Czy szczepionka jest bezpieczna dla seniorów? Co ze skutkami ubocznymi?

Szczepionka będzie zawierała mikrochipy?

Najczęściej zadawanym pytaniem odnośnie szczepionki przeciw SARS-CoV-2 jest jednak to, czy będzie ona zawierała mikrochipy? Odpowiedź na to pytanie również znalazła się na stronie Gov.pl. Jak czytamy:

W szczepionkach przeciw COVID-19 nie będzie mikrochipów. W skład szczepionki wchodzą antygeny, substancje pomocnicze i woda. Szczepionka jest produktem leczniczym i jej skład jest szczegółowo sprawdzany w procesie wytwarzania każdej serii szczepionki. Nie ma takiej możliwości, aby w jej składzie znajdowały się substancje lub materiały, które nie zostały podane w ulotce dołączonej do opakowania szczepionki.

W sieci pojawia się jeszcze więcej podobnych teorii spiskowych. Mówią one m.in. o próbach kontroli społeczeństwa za pomocą chipów w szczepionkach. Wątpliwości pojawiają się na tyle często, że nawet UE musiała zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Na koniec przypomnijmy, że rząd w Polsce przyjął Narodowy Program Szczepień, którego celem jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki na COVID-19 mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.

Źródła: www.gov.pl, tech.wp.pl, businessinsider.com.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować