×

Syn Wałęsy jest milionerem. Pomoże ojcu uporać się z kłopotami finansowymi?

Lech Wałęsa wielokrotnie narzekał publicznie na swoją sytuację materialną. Zarzucał żonie rozrzutność i mówił, że prezydencka emerytura nie wystarczy, by pokryć domowe wydatki. Ale czy były prezydent na pewno ma powody do zmartwień? Syn Wałęsy jest milionerem. Pomoże rodzinie w tarapatach?

Lech Wałęsa narzeka na swoje finanse

Ponoć dżentelmenom o pieniądzach rozmawiać nie wypada. Ale Lech Wałęsa nie ma problemów z tym, by publicznie przyznać się do swoich kłopotów finansowych. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że były prezydent szuka pracy na portalu internetowym flexi.pl, na którym zatrudnienia szukają osoby powyżej 50. roku życia.

Były prezydent zamieścił ogłoszenie, w którym reklamował się jako „doświadczony przywódca i świetny mówca”. Podkreślał przy tym, że chce „dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem”. Stawka za spotkanie była dość wygórowana – 1,2 godziny „dzielenia się doświadczeniem” to koszt ok. 20 tys. złotych.

Lech Wałęsa przyznał, że kiedyś zarabianie pieniędzy było dla niego bułką z masłem, ale obecnie „na koncie zostało mu 5 tys. złotych”. Pandemia pokrzyżowała plany legendzie „Solidarności”.

Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA, w inne miejsca, i to mi wszystko padło niestety. I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. złotych emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy

– wyznał w rozmowie z „Super Expressem”.

Potrzebuję na jakimś poziomie żyć. Potrzebuję trochę dorobić i dziękuję, że pan mi pozwolił trochę dorobić.

– mówił z kolei w programie Kuby Wojewódzkiego.

Syn Wałęsy jest milionerem

Raczej nie ma w tym nic dziwnego, że 77-letniemu Lechowi Wałęsie z trudem przychodzi zarabianie pieniędzy. Nieco dziwi jednak fakt, iż Lech Wałęsa powtarza, że musi utrzymywać nie tylko siebie i żonę, ale także dzieci i wnuki.

„Super Express” przypomina, że syn byłego prezydenta Jarosław Wałęsa jest milionerem. Z oświadczenia majątkowego Wałęsy juniora wynika, że na koncie ma prawie 145 tys. zł. Posiada także papiery wartościowe, warte prawie 2,4 mln zł.

Jarosław Wałęsa jeździ Mercedesem GLC z 2016 r. Tylko w Sejmie zarobił ponad 130 tys. zł. Otrzymał też ponad 215 tys. zł odprawy z Parlamentu Europejskiego. Ale na pytanie tabloidu o to, czy pomoże ojcu w jego kłopotach finansowych, odparł:

Nie komentuję takich rzeczy.

Przypomnijmy: Jarosław Wałęsa był europosłem przez dwie kadencje. W 2019 roku dostał natomiast mandat poselski. Ale syn byłego prezydenta miał już spory majątek, gdy zaczynał polityczną karierę. W wieku 29 lat dysponował majątkiem o wartości około miliona złotych.

Tata podzielił między dzieci ten słynny milion dolarów, który dostał od amerykańskiej wytwórni

– wyznał.

Cóż, chyba przyszła pora na to, by zrewanżować się tacie.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij