×

Jak może wyglądać nasza planeta za 1000 lat? Czy wyginiemy i zastąpią nas roboty?

Rok temu w przemówieniu na Uniwersytecie Oksfordzkim legendarny Stephen Hawking ogłosił, że ludzkość wyginie za 1000 lat. Czy to może być prawda? Jak wyglądają prognozy na najbliższe milenium?

Ludzie będą żyć przez najbliższe 1000 lat

Miliarderzy inwestują swoje fortuny, aby znaleźć złoty środek, który skutecznie walczy ze starzeniem się. W ciągu 1000 lat naukowcy z całą pewnością rozwiną swoje badania na tyle mocno, że uda im się znaleźć remedium na starzenie się tkanek. Już można teoretycznie kontrolować nasze geny i uodpornić ludzi na choroby, a to co będzie w przyszłości, na pewno przejdzie nasze oczekiwania.

future

Podróże na inne planety będą realne

Bardzo możliwe, że za tysiąc lat ludzie będą mogli żyć na innych planetach, a podróżowanie do nich będzie czymś zupełnie normalnym. Tego typu historie mogą wydarzyć się już niedługo, ponieważ Elon Musk, założyciel firmy SpaceX, ma ogromną nadzieję, że do 2022 roku uda mu się uruchomić pierwsze statki kosmiczne dla ludzi.

Planet

Będziemy wyglądać tak samo

W swojej wizji dr Kwan postawił hipotezę, że dopiero w odległej przyszłości (ponad 100 000 lat od teraz) ludzie zaczną różnić się od ludzi, których mijamy dziś na ulicy. Mają mieć większe czoło, większe nozdrza, większe oczy i intensywniejszy pigment skóry. Naukowcy pracują już nad sposobami edycji genomów, aby rodzice mogli wybrać to, jak będą wyglądać ich dzieci.

Steampunk series

Za 1000 lat komputery będą superszybkie i inteligentne

Będą zaprojektowane tak, aby rozwiązać zadania w mgnieniu oka, które obecnym komputerom zajęłoby lata. Dzięki tej technologii będzie można zdecydowanie szybciej i skuteczniej opracowywać eksplorację przestrzeni kosmicznej, dobór idealnych leków dla pacjenta czy całkowite kierowanie pojazdami. Tym samym taki rozwój zagraża prywatności i bezpieczeństwu informacji.

pic05721-2

Roboty na równi z ludźmi

Za 1000 lat bardzo możliwe, że ludzkość będzie konkurować ze sztuczną inteligencją. Już w tym temacie wiele się dzieje. Ostatnio w Arabie Saudyjskiej prawa obywatelskie przyznano robotowi.

Human / Robot

Ekstynkcja, czyli globalne wymiaranie

Ostatnio coś takiego miało miejsce, gdy wyginęły dinozaury. Według niektórych badaczy może to się powtórzyć za jakiś czas i wówczas może dojść do zakłady niektórych zwierząt.

Extinction

Ludzie będą mówić tym samym językiem

Głównym czynnikiem, który najprawdopodobniej doprowadzi do uniwersalnego języka, jest optymalizowanie tego, w jaki sposób ze sobą rozmawiamy. Lingwiści przewidują, że już za 100 lat 90% języków zniknie z powodu migracji, a te, które pozostaną, zostaną uproszczone.

Conversation

Nanotechnologia rozwiąże kryzys związany z energią i zanieczyszczeniami

Za 1000 lat nanotechnologia będzie w stanie oczyścić środowisko, wodę i powietrze oraz pobierać energię od Słońca

Sun

Może Cię zainteresować

zamknij