×

Wykryto narkotyki w popularnym suplemencie diety! GIS ostrzega, by go nie stosować

W komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego podano, że jeden z suplementów diety zawiera substancje psychoaktywne. Odradza konsumentom ich spożywanie.

Substancje psychoaktywne wykryte w suplemencie

Na podstawie badań przeprowadzonych przez organy urzędowej kontroli żywności w Szwajcarii wykryto, że produkt zawiera substancje psychoaktywne. Chodzi o kapsułki CannabiGold Smart, 10 kapsułek, 5,4 g, której producentem jest HemPoland Sp. z o.o., S.Sulimy 1, 82-300 Elbląg. W badanym produkcie zawartość tetrahydrokannabinolu (w skrócie THC) na poziomie 299 mg/kg. Zgodnie z opiniami ekspertów, kapsułki są niebezpieczne dla zdrowia konsumentów. Mogą spowodować zwiększenie czynności serca, problemy z motoryką, zmienny nastrój oraz działać na centralny układ nerwowy.

Stwierdzony w badanym produkcie wykazuje silne działanie psychoaktywne na organizm człowieka. Substancja ta oddziałuje na centralny układ nerwowy (CUN) człowieka powodując zwiększenie czynności serca (tachykardia) oraz zmiany nastroju.

Klientom, którzy nabyli ten produkt zaleca się, aby go nie spożywali. GIS prowadzi działania w tej sprawie. W Polsce pojawiają się produkty zawierające THC, jednak produkcja oraz posiadanie marihuany jest przestępstwem, ponieważ jest zaklasyfikowana jako narkotyk. Grozi za to od 3 do nawet 10 lat pozbawienia wolności. 

Medyczna marihuana

Kwestia właściwości medycznych marihuany wciąż budzi kontrowersje wśród lekarzy. Zaobserwowano, co prawda jej pozytywne skutki, jednak to wciąż substancja psychoaktywna, która może oddziaływać w znaczący sposób na człowieka i to nie zawsze odpowiednio. Na świecie nie brakuje zwolenników tej rośliny i nawet Miss Kanady chce walczyć o legalizację marihuany.

Zdecydowanie lepiej unikać substancji psychoaktywnych. Nie wpływają one pozytywnie na nasze zdrowie i prowadzą do licznych problemów.

Źródła: gis.gov.pl, twojezdrowie.rmf24.pl, www.tvp.info
Fotografie: GIS, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij