×

Jarosław Pinkas rezygnuje ze stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego

Rzecznik rządu na Twitterze poinformował, że Jarosław Pinkas rezygnuje z piastowanego stanowiska. Co jest powodem decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego?

Jarosław Pinkas rezygnuje z funkcji

Pierwsze informacje o rezygnacji Jarosława Pinkasa ze stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego pojawiły się ze strony dziennikarzy RMF FM. Dosłownie kilkanaście minut temu Rzecznik Rządu Piotr Müller za pośrednictwem Twittera oficjalnie potwierdził jego rezygnację.

Pinkas odchodzi ze stanowiska z powodu stanu zdrowia. Z kolei jak dowiedział się Fakt od współpracowników Jarosława Pinkasa, problemy zdrowotne ich szefa występują od kilku dni:

W ostatnich dniach miał straszne skoki ciśnienia, trafił pod opiekę kardiologów, przechodzi teraz serię badań. Skarżył się, że źle się czuje. Jest teraz na zwolnieniu lekarski.

Jarosław Pinkas rezygnuje
Twitter

Nie miał zamiaru rezygnować?

Profesor Jarosław Pinkas z obecnym rządem współpracuje od 2015 roku. Początkowo pracował jako wiceministrem zdrowia, razem z ówczesnym ministrem Konstantym Radziwiłłem. Następnie pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wcześniej były Główny Inspektor Sanitarny w wywiadzie dla DGP powiedział, że nie ma zamiaru rezygnować ze swojego stanowiska:

Żeby podać się do dymisji, trzeba mieć poczucie, że popełniło się istotny błąd. Albo że nie ma się już siły, nie daje się rady. Innym powodem jest świadomość, że nie ma się już ludzi wokół siebie, takie poczucie osamotnienia w walce. Ale żadna z tych kategorii nie zaistniała w moim przypadku.

Premier przyjął już rezygnację Jarosława Pinkasa.

Źródła: www.money.pl, https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-pinkas-przestal-byc-glownym-inspektorem-sanitarnym/v4e4x22 , https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jaroslaw-pinkas-nie-jest-juz-glownym-inspektorem-sanitarnym,nId,4867007
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować