×

GIS wycofuje popularną pastę do kanapek! „Ostre kawałki tworzywa sztucznego”

GIS wycofuje popularną pastę do kanapek! To smarowidło dostępne w lubianej sieci drogeryjnej. Jedzenie pasty może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia!

GIS wycofuje popularną pastę do kanapek

Amatorzy pasty migdałowej do smarowania chleba będą niepocieszeni. Konkretnie chodzi o pastę migdałową Planta, sprzedawaną w drogeriach Rossman. Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące produktu. Okazało się, że jest on potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia! Wszystko przez wykryte w paście ciała obce.

Wewnątrz badanego produktu stwierdzono obecność ciał obcych – ostrych, sprężystych kawałków tworzywa sztucznego o wielkości około 0,5 – 1 cm

– czytamy w komunikacie GIS.

GIS zaznacza, że nie należy spożywać produktu pod nazwą Almond Butter pasta migdałowa Planta, 180 g, o kodzie kreskowym: 5902283002182 i numerze partii: KPM 180g/2021 10 06. Data minimalnej trwałości to kwiecień 2023.

Spożycie produktu może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia jamy ustnej lub przełyku

– wskazano.

Pastę wycofano już ze sprzedaży. Co na to popularna sieć drogerii?

Rossman się tłumaczy

Firma Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska potwierdziła, że „wszystkie drogerie sieci Rossmann SDP otrzymały pismo informujące o konieczności zabezpieczenia przed możliwością sprzedaży” wspomnianego produktu. Klienci, którzy zakupili feralny produkt, mogą dokonać zwrotu.

Firma zadeklarowała, że w dniu 30.03.2022r. na stronie internetowej firmy Rossmann oraz przy kasach w drogeriach zamieszczono informację skierowaną do klientów o trwającym procesie wycofywania produktu z obrotu i możliwości jego zwrotu

Proces wycofania produktu ze sklepów nadzorują Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Fotografie:

Może Cię zainteresować