×

Rossmann wycofuje popularne produkty! Mogą powodować poważne zatrucie

Rossmann wycofuje popularne produkty i prosi o zwrot! Na stronie sklepu zamieszczono komunikat, w którym poinformowano, że wycofywane artykuły mogą zawierać alkaloidy tropanowe.

Rossmann wycofuje popularne produkty!

W komunikacie, który opublikowano na stronie sklepu Rossmann, poinformowano o wycofaniu ze sprzedaży popularnych produktów spożywczych. Chodzi o produkty marki enerBio:

  • chipsy tortilla paprykowe 125 g EAN 4305615678559
  • chipsy tortilla 125 g EAN 4305615678641

Jak przekazano w komunikacie, w wycofywanych chipsach mogą znajdować się alkaloidy tropanowe.

Informujemy, że produkty mogą zawierać alkaloidy tropanowe. Są one naturalnymi składnikami niektórych roślin polnych, takich jak pokrzyk wilcza jagoda. Mogą one przypadkowo zostać włączone do zbiorów, a tym samym przedostać się do żywności

— poinformowano.

Związki te wytwarzane są przez rośliny jako ich naturalny mechanizm obronny przed atakami szkodników. W związku z ich rozpowszechnieniem oraz trudnościami z eliminacją alkaloidów tropanowych bardzo często dochodzi do zanieczyszczenia produktów na bazie zbóż i pasz

— wyjaśnia SGS.

Spożycie produktów może skutkować m.ni. zatruciem!

Produkty można zwrócić

Kupiłeś produkty marki enerBio? Jeśli tak, możesz je zwrócić w dowolnym sklepie Rossmann na terenie całej Polski. Otrzymasz zwrot kosztów zakupu. Co istotne —  żeby dokonać zwrotu, nie musisz posiadać paragonu. Zwrot zostanie przyjęty bez względu na numer serii produktu.

Sieć „przeprasza za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją” i zaprasza do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta w razie jakichkolwiek pytań.

Z Biurem Obsługi Klienta można się skontaktować w następujący sposób:

  • poprzez formularz kontaktowy: https://www.rossmann.pl/kontakt
  • telefonicznie, pod numerem 42-61-39-700 (czynny pon.-pt. 9.00-18.00; sob. 10.00-17.00)
Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij