×

Córki Pawła Adamowicza otrzymają stypendium? Taki pomysł zrodził się tuż po pogrzebie

Miniony tydzień poruszył Polaków w niewyobrażalny sposób. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zabójstwo prezydenta Gdańska, rezygnacja Jurka Owsiaka z prezesa fundacji WOŚP i ponowny powrót i pogrzeb Pawła Adamowicza sprawiły, że towarzyszące nam emocje praktycznie nie opadały. Kiedy uroczystości pogrzebowe dobiegły końca, podniesiono wiele istotnych kwestii. Jedna z nich w szczególny sposób zwróciła uwagę społeczeństwa.

Podczas ostatniego pożegnania padło mnóstwo ciepłych słów

Podczas uroczystości pogrzebowych padło mnóstwo ciepłych słów pod adresem tragicznie zmarłego prezydenta. Głos w trakcie trwania mszy zabrała przede wszystkim najbliższa rodzina Pawła Adamowicza.

Kocham Cię bardzo i wiem, że nikt nie zapomni o Tobie. Opiekuj się nami i całym Gdańskiem tam w niebie – powiedziała Antonina Adamowicz w czasie pogrzebu tragicznie zmarłego ojca

Szczególną uwagę zgromadzonych w świątyni ludzi i nie tylko zwróciły słowa Piotra Adamowicza, brata zmarłego prezydenta. Jego wypowiedź możecie przeczytać tutaj.

Youtube

Córki tragicznie zmarłego prezydenta otrzymają stypendium?

Kiedy pogrzeb dobiegł końca podniesiono wiele istotnych kwestii. Jedną z nich poruszył na Twitterze prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Zaproponuję, aby Fundacja Unia Metropolii Polskich nosiła imię Pawła Adamowicza oraz żeby UMP ufundowała stypendia córkom śp. Pawła Adamowicza do czasu ukończenia przez nie 25 lat – czytamy

Unia Metropolii Polskich – co to takiego?

Unia Metropolii Polskich to organizacja założona w 1990 roku w Krakowie, skupiająca 12 głównych miast Polski. Zaliczamy do nich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawę i Wrocław. Mało kto wie, ale jej prezesem był właśnie tragicznie zmarły prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Po jego śmierci funkcję tę zaczął pełnić prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Paweł Adamowicz opuścił swoją żonę i dwie córki – 16-letnią Antoninę i 9-letnią Tereskę, które były dla niego całym światem

Chociaż Paweł Adamowicz poświęcony był pracy, od obowiązków wychowywania dzieci się nie uchylał. Wręcz przeciwnie – brał w nich czynny udział. Znajomi we wspomnieniach zaznaczają, że córki i żona były dla Pawła Adamowicza „całym światem”. Prezydent Gdańska często publikował rodzinne zdjęcia na Instagramie. Dzielił się z internautami każdą chwilą spędzonymi z kobietami swojego życia.

Poruszające słowa córek Pawła Adamowicza

16-letnia Antonina, starsza córka Pawła Adamowicza, mieszka na co dzień i uczy się w Stanach Zjednoczonych. Mimo ogromnej odległości, jaka dzieliła ją od rodzinnego domu, od zawsze miała bardzo dobry kontakt z rodzicami, a w szczególności tatą. Antonina przyznała, że bardzo żałuje, że nie będzie mogła zatańczyć ze swoim ojcem na studniówce. Żałuje, że „nie będzie mógł już jej wytłumaczyć tylu rzeczy, które miał jej wytłumaczyć”. Żałuje, że po prostu nie starczyło na to czasu. Treść wzruszającego przemówienia możesz znaleźć tutaj.

Młodsza córka Pawła Adamowicza, Teresa, ma zaledwie 9 lat. Dziewczynka również wspomniała swojego tatę. W napisanym liście przyznała, że najbardziej będzie jej brakowało „przytulania i gilgotania”, „czytania bajek i opowiadania historyjek”. Na koniec wyznała miłość swojemu tacie w słowach „Tatusiu, bardzo Cię kocham”.

Polecane

Może Cię zainteresować