×

Córka Pawła Adamowicza wygłosiła wzruszające przemówienie na pogrzebie taty

Dziś odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Podczas ostatniego pożegnania Pawła Adamowicza głos zabrała między innymi jego starsza córka, Antonina.

Przemówienie Antoniny Adamowicz na pogrzebie jej ojca

Nastolatka swoją wypowiedź rozpoczęła od słów:

Drogi, najdroższy tatulku. Chcę Ci dziś podziękować za całe Twoje życie, za życie, które spędziłeś z nami: mamusią, Tereską, dziadkami i z Gdańskiem

Dalej, dziękuje nawet za wieczorne spacery z psem Zeusem, a także za naukę miłości do książek, historii i ciekawości świata.

Za to, że najpiękniej na świecie potrafiłeś czytać mi i opowiadać. Za to, że zawsze miałeś czas, by wytłumaczyć mi sprawy, których nie rozumiałam. Dziękuję Ci za nasze wspólne rozmowy – kontynuowała wypowiedź córka prezydenta Adamowicza

Wspomniała także, że ojciec poświęcał jej i siostrzyczce swój cenny czas. Pomimo tego, że był zapracowany, zawsze znalazł dla nich chwilę.

Ostatni wspólny urlop

Na końcu, Antonina podziękowała tacie za ich ostatni wspólny urlop. Przyznała, że był inni niż wszystkie, bo spędzili twa tygodnie sami, tylko w swoim rodzinnym gronie. Bez obowiązków i bez znajomych.

Zapewniła również, że zrobi wszystko, aby zrealizować swoje plany przyszłościowe, które omawiała podczas jednych z ostatnich rozmów z tatulkiem.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci

Szesnastolatka jest przekonana, że nikt nie zapomni o Pawle Adamowiczu, ani ona ani nikt z zebranych na mszy pogrzebowej.

„Proszę opiekuj się nami i całym Gdańskiem” – kończy swoje przemówienie Antonina

Polecane

Może Cię zainteresować