×

Strzelanina w Meksyku! W wyniku zamachu zginęło co najmniej 19 osób

Strzelanina w Meksyku w stanie Chihuahua! Na północy kraju miały miejsce krwawe porachunki mafijne. Jak dotąd udało się ustalić, że w wyniku strzelaniny śmierć poniosło co najmniej 19 osób. To jeden z najbardziej spektakularnych przypadków eskalacji przemocy w tym roku.

Strzelanina w Meksyku

W piątek wieczorem w meksykańskiej gminie Madera w stanie Chihuahua, gdzie doszło do starć, siły bezpieczeństwa natrafiły na 18 ciał i jednego, ciężko rannego mężczyznę. Niestety niedługo później również on zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Prokuratura poinformowała o zabezpieczeniu aż 18 sztuk długolufowej broni palnej, dwóch pojazdów i dwóch granatów. Trwają poszukiwania uzbrojonych mężczyzn. Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador powiedział, że epidemia koronawirusa nie spowodowała spadku przemocy wśród grup przestępczych, jak oczekiwano.

Lopez Obrador powiedział:

Wydawało się, że pod koniec marca, kiedy koronawirus stał się bardziej rozpowszechniony, będziemy mieli znaczną redukcję przemocy. Niestety, to się nie potwierdziło.

Przestępczość zorganizowana w Meksyku

W 2019 roku w Meksyku odnotowano rekordową liczbę zabójstw. Aż 34 582 osoby poniosły śmierć w wyniku morderstwa. Jest to o 2,5 procenta wyższy wynik w stosunku do 2018 roku.

Kraj od lat walczy z kartelami narkotykowymi, angażując w działania policję i wojsko. Zgodnie z oficjalnymi danymi liczba śledztw toczących się w sprawie zabójstw wyniosła w 2019 roku 29 401.

Meksyk zamierza wkrótce przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości, która umożliwi współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa ze Stanami Zjednoczonymi. Dzięki zmianom możliwe będzie m.in. ograniczenie prób opóźniania ekstradycji przez podejrzanych w sprawach kryminalnych.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij