×

Makabra w kościele! Podczas mszy nieznany sprawca zaczął strzelać do wiernych

Strzelanina w kościele podczas niedzielnej mszy. Nieznany napastnik otworzył ogień do modlących się wiernych. Motywy jego działania nie są do tej pory znane. Są ofiary śmiertelne.

Strzelanina w kościele w Teksasie

Do całego zajścia doszło 29 grudnia 2019 r. w miejscowości White Settlement w Teksasie. Podczas niedzielnej mszy napastnik wkroczył do świątyni i po prostu zaczął strzelać do wiernych.

Pociski, które wystrzelił raniły dwie osoby. Jedna poniosła śmierć na miejscu, drugą po reanimacji przewieziono do szpitala. Niestety jej też nie udało się już uratować. W wyniku poniesionych obrażeń kilka godzin po postrzale zmarła. Obie ofiary to mężczyźni.

Akt odwagi parafian

Nieznany sprawca wszedł do kościoła w czasie komunii i otworzył ogień do modlących się wiernych. Jednak dwóch mężczyzn uczestniczących we mszy szybko zareagowało i śmiertelnie raniło sprawcę ataku.

Dumny z postawy obywateli jest gubernator stanu Teksas, Greg Abbott:

Miejsca kultu mają być święte. Jestem wdzięczny członkom tego kościoła, że błyskawicznie podjęli decyzję o zabiciu napastnika, dzięki czemu udało się uniknąć większego rozlewu krwi

Prawdopodobnie, dzięki tym mężczyznom śmierci uniknęło wielu innych parafian. Jak powiedział szef departamentu bezpieczeństwa:

Kościół ma swoją własną, dobrze wyszkoloną ochronę. To właśnie ci strażnicy są bohaterami. Siedzieli w ławkach, a w chwili ataku zareagowali i bez wątpienia uratowali życie pozostałym 242 parafianom

https://www.youtube.com/watch?v=2XmqObBOyEE

Źródła: dfw.cbslocal.com, www.bbc.com

Może Cię zainteresować

zamknij