×

Strzelanina pod Kijowem z udziałem przedsiębiorców. Są ranni!

Strzelanina pod Kijowem. Dzisiaj rano na Ukrainie doszło do potyczek z udziałem około 100 osób zajmujących się przewozami pasażerskimi. Są ranni!

Strzelanina pod Kijowem

Do wydarzenia doszło w piątek rano w Browarach pod Kijowem na Ukrainie. Informacje przekazał wydział prasowy policji obwodu kijowskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w strzelaninie udział wzięło około 100 osób. Byli to przedsiębiorcy zajmującymi się przewozami pasażerskimi i nielegalni przewoźnicy.

Zgłoszenie w sprawie strzelaniny wpłynęło na policję po godzinie 7:00 rano (6:00 w Polsce). Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 10 osób, które miały przy sobie broń. Pochodzą oni z różnych regionów kraju.

Kryminalne rozrachunki

Głos w sprawie zabrał wiceszef MSW Anton Heraszczenko. Poinformował on, że w wyniku postrzału z broni obezwładniającej ranne zostały 3 osoby. Według niego, były to kryminalne rozrachunki związane z przewozami tzw. marszrutkami (busami).

Konflikt miał wywołać „nieprzejrzysty podział tras” ze strony urzędników w obwodzie kijowskim.

Trasy powinny być rozdzielane legalnie i sprawiedliwie, a nie pod przykryciem i za łapówki.

– powiedział Wiceszef MSW.

W sprawie strzelaniny wszczęto już śledztwo. Natomiast w sieci pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia. Widać na nich, jak mężczyźni strzelają do siebie na ulicy na terenie osiedla mieszkalnego.

Źródła: www.rmf24.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować