×

Strażak walczy z koronawirusem za pomocą… bluesa! Zamienił węża na trąbkę

Strażak gra bluesa dla mieszkańców w trakcie szalejącej pandemii. Doświadczony funkcjonariusz uważa, że muzyka jest potrzebna w tych trudnych czasach.

Strażak gra bluesa dla mieszkańców

Wzniesiony na wysokość nawet 60 metrów za pomocą drabiny strażackiej, występuje w całym mieście. Obejmuje to popularne miejsca turystyczne, które w dzisiejszych czasach są niesamowicie puste takie jak plaża Copacabana i baza góry Sugarloaf. Koncertuje także dla społeczności klasy robotniczej Rocinha i Jacarepagua. W niedzielę grał w trzech oddzielnych dzielnicach, zawsze mając na sobie ciężką, ognioodporną kurtkę i hełm przeciwpożarowy, mimo temperatur powyżej 28 stopni Celsjusza.

Silva gra melodie znane w całej Brazylii, ale zwłaszcza te skomponowane w Rio i o nim. Prowadząc epokę, która była bardziej beztroska, jego piosenki szarpią za serce. Gra utwory takie jak „Akwarela Brazylii”, „Samba samolotu”, „Cudowne miasto” i „Wiem, że będę cię kochać”. Jak mówi weteran straży z 18-letnim doświadczeniem:

Wszyscy cierpią z powodu pandemii, a ja próbuję podnieść morale mieszkańców Rio. Dostarczenie odrobiny muzyki, daję trochę radości tym ludziom. Jako muzyk i członek korpusu straży wiele to dla mnie znaczy.

Słuchacze są zachwyceni

Strażacy z Rio byli na pierwszej linii pierwszej kampanii rządowej, mającej na celu zwiększenie świadomości na temat potrzeby izolacji ludzi i powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Patrolowali miejskie plaże, odtwarzając nagranie, które zachęcało plażowiczów do powrotu do domu i rozmawiali z ludźmi spacerującymi po ulicach. Renata Versiani wspólnie z mężem i córką obserwują strażaka ze swojego parapetu. Stwierdziła, że jego muzyka sprawia wszystkim radość:

Słyszenie tej muzyki przywraca naszą wolę przebywania w Rio, nasze poczucie kolektywności. Takie inicjatywy przypominają nam, kim jesteśmy jako społeczność. To szczęście mieć taką niespodziankę.

Brazylijczycy są bardziej roztropni niż ich obecny rząd, który wciąż nie ma klarownej strategii walki z koronawirusem. Badanie przeprowadzone przez firmę ankietową Datafolha na początku kwietnia wykazało, że 76 % ankietowanych Brazylijczyków popiera izolację społeczną.

Obecnie rząd Brazylii wciąż nie jest w stanie zdecydować się na konkretną walkę z pandemią.

Źródła: www.newstribune.com, nbc24.com, www.washingtonpost.com, www.wfmz.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować