×

Stan Lecha Wałęsy jest poważny. „Istnieje ryzyko amputacji”

Syn byłego prezydenta ujawnia – stan Lecha Wałęsy jest poważny. Noblista trafił do szpitala w związku z powikłaniami po cukrzycy. „Istnieje ryzyko amputacji” – przekazał Jarosław Wałęsa.

Były prezydent trafił do szpitala

Lech Wałęsa stara się dbać o swoje zdrowie. Jeszcze tydzień temu cieszył się z pobytu w luksusowym hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Były prezydent korzystał z dobrodziejstw jacuzzi borowinowego, które pomaga przy schorzeniach mięśni i stawów. Przy okazji zamieścił też kilka zdjęć, które opisał: „Borowina i nie tylko”.

Jednak tuż po pobycie w Mikołajkach stan zdrowia byłego prezydenta, chorującego na cukrzycę, nagle się pogorszył. Lecz Wałęsa trafił do szpitala. W placówce znalazł się w związku z tzw. stopą cukrzycową.

I znowu w szpitalu, stopa cukrzycowa

– poinformował Lech Wałęsa w mediach społecznościowych.

Równie lakonicznie na temat stanu zdrowia Lecha Wałęsy wypowiedział się dyrektor jego biura. Przyznał jednak, że „sprawa jest poważna”.

Stan Lecha Wałęsy jest poważny

Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia Lecha Wałęsy przekazał jego syn Jarosław w rozmowie z Super Expressem. Z jego wypowiedzi wynika, że stan byłego prezydenta jest bardzo poważny.

Cała stopa wygląda słabo od dłuższego czasu, ale nigdy nie była tak zdiagnozowana jak teraz. Doszliśmy do takiego momentu, że możliwa jest niestety amputacja stopy u mojego ojca. Ryzyko amputacji niestety istnieje

– ujawnił syn Wałęsy.

Mam jednak nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. Przed nami kilka rodzinnych imprez, urodziny dzieci i mam nadzieję, że ojciec będzie w nich uczestniczył. Wierzę, że wszystko z ojcem będzie dobrze

– dodał.

Lech Wałęsa ma 77 lat, a w marcu przeszedł operację wymiany rozrusznika serca. Jednak – jak sam przyznaje – w jego przypadku nie ma mowy o emeryturze. Wałęsa wciąż musi zarabiać, żeby poprawić byt swojej rodziny. Ze względu na pandemię koronawirusa ograniczył wyjazdy zagraniczne, ale w kraju nadal nie próżnuje. We wtorek, tuż przed tym, jak trafił do szpitala, uczestniczył w spotkaniu z młodzieżą.

Panu Prezydentowi życzymy szybkiego powrotu do pełni sił.

Fotografie: Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij