×

Spotkanie Agaty Dudy z siostrami skończyło się sensacją. Internauci są oburzeni

Spotkanie Agaty Dudy z siostrami przyniosło nieoczekiwanie duży odzew internautów. Niestety Kancelaria Prezydenta RP na pewno nie zmierzała do osiągnięcia takiego efektu, ponieważ większość komentarzy była bardzo dotkliwa. Ludzie nie mieli litości dla pierwszej damy.

Wpadki się zdarzają

Niedługo minie sześć lat odkąd Agata Duda pełni funkcję pierwszej damy. Jej praca wiąże się z ciągłą obserwacją ze strony społeczeństwa i mediów. W związku z tym, każda, nawet najdrobniejsza wpadka nie może pozostać niezauważona. O ile o zgubieniu buta podczas wizyty w USA niemal wszyscy już zapomnieli, o tyle najświeższe wydarzenia prawdopodobnie na długo zapadną w naszej pamięci.

Pierwsza dama spotkała się z siostrami zakonnymi. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, rozmowa miała charakter zdalny. Siostry Kapucynki w trakcie wirtualnego spotkania z Agatą Dudą miały okazję opowiedzieć o postępach prac przy budowie tzw. „Domu dla Dzieciaków”. Będzie to ośrodek, w którym dzieci m.in. sieroty będą mogły znaleźć profesjonalną opiekę i miłość.

Na profilu Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze pojawiły się szczegóły tego projektu:

Pierwsza Dama rozmawiała z Siostrami Kapucynkami, które w Wąwolnicy budują „Dom dla Dzieciaków”. To już czwarta inicjatywa zakonnic zapewniająca przestrzeń do rozwoju oraz wiele miłości i troski dzieciom, którym zabrakło rodzinnego ciepła.

Spotkanie Agaty Dudy z siostrami

Internautom nie przypadła do gustu informacja o zaangażowaniu Agaty Dudy w projekt sióstr zakonnych. Niespodziewanie pod postem pojawiła się ogromna ilość złośliwych komentarzy. Ludzie zwracali uwagę na to, że ze zdjęcia wynika, że pierwsza dama porozumiewa się na migi. 

Ale że jak rozmawia? Głosem?

Rozmawiała na migi?

Rozmawia? Pierwsze słyszę.

Inni w szyderczy sposób zwracali uwagę na to, że ich zdaniem istnieje już wystarczająca ilość państwowych domów dziecka. Jedna z internautek napisała:

A może by tak zadbać o państwowe domy dziecka zamiast pakować pieniądze w kler?

Warto zauważyć, że rozmowa Agaty Dudy z siostrami była poświęcona nie tylko samej inwestycji, ale również życiu codziennemu zakonnic. Atmosfera spotkania była bardzo miła i życzliwa.

Źródła: www.se.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować