×

Śmiertelny wypadek na torach. Matka i córka zginęły pod kołami pociągu

Śmiertelny wypadek na torach. Dwie kobiety zginęły w wyniku potrącenia przez pociąg Pendolino relacji Gdynia-Bielsko Biała.

Śmiertelny wypadek na torach

Do tragicznych wydarzeń doszło w czwartek (29 października) późnym wieczorem w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), pociąg śmiertelnie potrącił dwie kobiety.

Jak się okazało, ofiarami były dwie osoby – matka z córką. Zostały potrącone przez pociąg Pendolino relacji Gdynia-Bielsko Biała.

– przekazał asp. Bartłomiej Osmólski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Matka miała 69 lat, a jej córka 45.

Śmiertelny wypadek na torach
Twitter

Jak do tego doszło?

Do późnej nocy na miejscu zdarzenia pracowali śledczy. Funkcjonariusze próbują ustalić przyczyny tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie kobiety.

Z policjantami pracował prokurator, który zarządził sekcje zwłok. Na tę chwilę nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć.

– dodał Osmólski.

Jak podało WCZK, przerwa w ruchu pociągów trwała do pierwszej w nocy. Na czas wstrzymania ruchu kolejowego w tym miejscu Koleje Śląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową.

Śmiertelny wypadek na torach
Twitter

Jakiś czas temu informowaliśmy o tragicznej śmierci policjanta z Gorzowa Wielkopolskiego. Pociąg pchał jego samochód przez ok. 500 metrów.

Źródła: dabrowagornicza.naszemiasto.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.rmf24.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij