×

Nie żyje już drugi świadek w sprawie Komendy. Mężczyzna został zamordowany

Sprawą Tomasza Komendy, który został niesłusznie skazany i spędził w więzieniu 18 lat, żyła cała Polska. W maju tego roku Sąd Najwyższy – po wznowieniu postępowania – uniewinnił go. Nie zmienia to jednak faktu, że w całą sprawę uwikłanych było także sporo innych osób. Teraz zmarł kolejny świadek związany ze sprawą Komendy.

Śmierć Doroty

Przypomnijmy, że w czerwcu w jednym z wrocławskich szpitali zmarła Dorota – jedna z sześciu osób, które znalazły się na liście oskarżonych o współudział w niesłusznym skazaniu Tomasza Komendy. Dziś już wiadomo, że kobieta niejednokrotnie rzucała w przeszłości oskarżeniami, które następnie okazywały się być fałszywe. Tak naprawdę to od niej zaczął się koszmar Komendy. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Śmierć kolejnego świadka

Kolejny świadek Tomasza Komendy został zamordowany rok temu. Teraz już wiadomo, że 49-letni Piotr był znajomym oskarżonego o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi Ireneusza. Ciało mężczyzny znaleziono na ogródkach działkowych. Czy jego śmierć ma coś wspólnego z brutalnym zabójstwem 15-latki?

Może Cię zainteresować