×

Uprowadzona Mia wróciła do Polski. Wstrząsające doniesienia na temat 5-latki

Śmierć matki, uprowadzenie 5-letniej dziewczynki za granice, a teraz szczęśliwy powrót dziecka do Polski. Ta wstrząsająca historia ma choć częściowo pozytywne zakończenie. Wiadomo już, kto będzie sprawował tymczasową opiekę nad małą Mią, która, jak donoszą źródła, mogła widzieć śmierć matki.

Ciało 26-latki w mieszkaniu w Oświęcimiu i zaginięcie 5-letniej dziewczynki

Historia uprowadzenia dziewczynki z Oświęcimia miała swój początek w miniony piątek. Tego dnia przy ul. Budowlanych ojciec 26-letniej kobiety, Pameli Sz. przed zamkniętymi drzwiami do pokoju dziecięcego zobaczył kartkę z informacją, że w środku jest martwa osoba. Po wejściu do środka zamarł.

W piątek dziadek dziewczynki znalazł w mieszkaniu przy ul. Budowlanych zwłoki jej 26-letniej matki. Ojciec kobiety poszedł do mieszkania, by sprawdzić, co się dzieje, gdy nie mógł się do córki dodzwonić

– podał portal faktyoswiecim.pl.

Małopolska policja

Małopolska policja

Pamela Sz. leżała w kałuży krwi. Zmarła w wyniku zadanych jej ran, które wskazywały, że do jej śmierci przyczyniły się osoby trzecie – miała na ciele ranę ciętą zadaną ostrym narzędziem. Przerażający był również fakt, że nigdzie nie było 5-letniej wnuczki mężczyzny, córeczki tragicznie zmarłej 26-latki.

Na miejscu momentalnie zaroiło się od służb. Został wszczęty również Child Alert, który wspomaga poszukiwania zaginionych lub porwanych dzieci i nastolatków (do 18 lat).

Służby odnalazły zaginioną dziewczynkę

Child Alert został odwołany już 5 listopada tuż przed północą, gdyż dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona.

Jeszcze tego samego wieczoru około 22:30 duńscy policjanci, bazując na informacjach przekazanych przez stronę polską, zlokalizowali i zatrzymali do kontroli drogowej na autostradzie w pobliżu Kopenhagi samochód marki Volkswagen Up. Za jego kierownicą znajdował się poszukiwany 25-latek, a na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała się pięcioletnia córka

– poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Cała i zdrowa 5-latka została z kolei przekazana pod opiekę duńskich służb socjalnych.

Uprowadzona Mia wróciła do Polski

W poniedziałek uprowadzona Mia wróciła do Polski. Dzień wcześniej Wydział Rodzinny Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zdecydował, że tymczasową opiekę nad dziewczynką będzie sprawował jej dziadek.

Nie jest wykluczone, że Mia była świadkiem zabójstwa lub też widziała zamordowaną mamę

– pisze portal faktyoswiecim.pl.

To on uprowadził 5-latkę

Mężczyzna, który uprowadził 5-latkę, to 25-letni ojciec porwanej dziewczynki, obywatel Norwegii, Ingebright G. 25-latek miał ograniczone prawa rodzicielskie. Nie widział córki od trzech lat, odkąd matka dziecka rozstała się z nim i wyjechała do Polski, ponieważ bała się swojego partnera. Podobno Ingebright ma już w Norwegii nową partnerkę, która także zdążyła przekonać się już, że ma do czynienia z tyranem – kobieta miała zgłaszać zachowania przemocowe wobec niej.

Po zatrzymaniu przez duńską policję Ingebright G. trafił do jednostki policji w Kopenhadze. W niedzielę wieczorem został wystawiony Europjeski Nakaz Aresztowania, który ma umożliwić ekstradycję Norwega do Polski. Póki co nie wiadomo, jaki los czeka 25-latka, który jest również podejrzany o morderstwo Pameli Sz.

Co mówią sąsiedzi o zabójstwie 26-letniej Pameli Sz.?

Źródła: www.polsatnews.pl, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Może Cię zainteresować