×

Potrójny pogrzeb. Matka i jej dwóch synów przegrali walkę z koronawirusem

Śmierć rodziny zakażonej COVID-19. Historia 74-letniej kobiety oraz jej dwóch synów jest niezwykle poruszająca. Wszyscy byli zakażeni koronawirusem i odeszli w odstępie kilu dni. Ich krewni zorganizowali potrójny pogrzeb.

COVID-19 zabija wszystkich

Nie od dziś wiadomo, że koronawirus jest równie niebezpieczny dla osób starszych jak i dzieci czy młodzieży. Przypadki zgonów zdarzają się w każdej grupie wiekowej, niezależnie od istnienia chorób współistniejących. W miarę wzrostu ogólnoświatowych statystyk dotyczących ilości zakażeń oraz zgonów spowodowanych COVID-19, coraz częściej jesteśmy świadkami wzruszających historii ludzi, którzy w trakcie epidemii stracili najbliższą osobę. Niedawno głośno było o niemalże wspólnej śmierci małżonków, którzy po 63 latach życia razem, odeszli na skutek COVID-19.

Podobna sytuacja spotkała pochodzącą z Wielkiej Brytanii rodzinę. 29 października z powodu COVID-19 zmarła 74-letnia kobieta, Gladys Lewis. Dzień później odszedł jej 44-letni syn Dean, a 2 listopada śmierć przyszła po 42-letniego Darrena. Rodzina zmarłych zadecydowała, że pogrzeb całej trójki odbędzie się w tym samym czasie. W trakcie ceremonii ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem, uczestnicy musieli zachować dystans i nosić maseczki ochronne. Ostatnie pożegnanie odbyło się w kościele św. Piotra w Pentre w południowej Walii.

Śmierć rodziny zakażonej COVID-19

Krewni zmarłych podziękowali wszystkim uczestnikom ceremonii za przybycie. Walijski dziennik napisał obszerny artykuł o śmierci rodziny, a na okładce pojawiło się wstrząsające zdjęcie przedstawiające trzy trumny.

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 20 252 nowych zakażeń koronawirusem oraz 511 zgonów z powodu COVID-19. Największe wzrosty są obserwowane w Anglii i w Walii. Nieco lepiej przedstawia się sytuacja w Szkocji oraz w Irlandii Północnej. Od początku epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii miało miejsce 1 473 508 zakażeń, co plasuje kraj na siódmej pozycji pod względem łącznej ilości zakażeń od początku epidemii. Wyższe miejsca zajmują: USA, Indie, Brazylia, Francja, Rosja i Hiszpania.

Bilans ofiar śmiertelnych dla Wielkiej Brytanii wynosi 54 286, co sprawia, że państwo zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem liczby zgonów.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować