×

Muzułmanin zadał Patrycji ciosy nożem na oczach dzieci. Wpadł w dziki szał

32-letnia Patrycja pochodząca z Nysy została zasztyletowana w berlińskiej dzielnicy Wedding w domu przy Fahmarner Strassse w miniony czwartek. Choć nie ma jeszcze oficjalnej informacji odnośnie sprawcy, wszystko wskazuje na to, że jest nim arabski partner kobiety, Ahmed, który w brutalny sposób zabił kobietę na oczach czwórki dzieci. Kobieta była z nim w związku od 15 lat. Dla niego przeszła nawet na islam.

Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechała policja, 32-latka leżała w krwi i nie dawała już żadnych oznak życia. Mimo reanimacji stwierdzono zgon kobiety.

Domniemany sprawca próbował uciec przed funkcjonariuszami lecz po pewnym czasie powrócił na miejsce zabójstwa, gdzie został zatrzymany. 

Pochodzący z Palestyny 39-letni Ahmed już od dłuższego czasu zachowywał się agresywnie w stosunku do zamordowanej kobiety. Nie bez powodu był również wielokrotnie karany, przez co funkcjonariusze już niejednokrotnie mieli z nim do czynienia. Jakby tego było mało, ostatnia ich interwencja miała miejsce zaledwie 4 godziny przed brutalnym morderstwem.

Przyczyna zabójstwa

Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną zabójstwa była najprawdopodobniej zazdrość.

Choć wiele wskazuje na to, że można było zapobiec tej tragedii, nikt już nie zwróci życia zamordowanej Patrycji. Gdyby tylko funkcjonariusze zareagowali odpowiednio wcześniej…

Co stanie się z dziećmi zamordowanej Patrycji?

Patrycja wychowywała dzieci w wieku od dwóch do 11 lat. Dziś już wiadomo, że opiekę nad nimi przejął Jugendamt, który umieścił je w schronisku, gdzie będą bezpieczne.

Dzielnica Wedding słynęła niegdyś za najbardziej polską część Berlina. Dzisiaj Polaków jest tam jednak znacznie mniej. Wszystko za sprawą muzułmanów, którzy coraz częściej osiedlają się właśnie w tej części miasta.

Może Cię zainteresować