×

Śmierć na placu budowy w Kościerzynie. Dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla

Śmierć na placu budowy w Kościerzynie (woj. pomorskie). Dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla. 41-latka trafiła do szpitala, ale życia 47-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Śmierć na placu budowy

Do tragicznego wypadku doszło na placu budowy przy ul. Gałęźnej w Kościerzynie. Służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu w sobotę o godz. 14:30, o czym poinformował mł. kpt. Mateusz Szmaglik w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Otrzymaliśmy informację, że na terenie budowanego domu jednorodzinnego przy ul. Gałęźnej w Kościerzynie leżą dwie nieprzytomne osoby – kobiety i mężczyzny

– przekazał Szmaglik.

Wezwanie dotyczyło 41-letniej kobiety i 47-letniego mężczyzny. Niestety, mimo podjętej przez strażaków resuscytacji krążeniowo-oddechowej, życia 47-latka nie udało się uratować. Natomiast kobietę przewieziono do szpitala.

śmierć na placu budowy
Pixabay

Przekroczenie tlenku węgla

Jak się okazało, na budowie w Kościerzynie doszło do zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem.

Szmaglik przekazał również, że detektor wielogazowy, którego w budynku użyli strażacy, wskazał na znaczne przekroczenie tlenku węgla

– poinformowała Wirtualna Polska.

Obecnie policjanci i prokurator pracują nad ustaleniem przyczyn wypadku.

Kolejny tego typu przypadek w ostatnich dniach

Kilka dni temu informowaliśmy o zatruciu tlenkiem węgla w jednym z domów przy ulicy Dzielnicowej w Szczecinie. Matka znalazła nieprzytomnego syna pod prysznicem. Chłopca przetransportowano do szpitala, a lekarze określają  stan nastolatka jako ciężki.

„Cichy zabójca”

Tlenek węgla nazywany jest „cichym zabójcą”. Zabija podstępnie, ponieważ jest niewyczuwalny i niewidoczny (z informacji zamieszczonych na rządowej stronie wynika, że 41% Polaków twierdzi, iż potrafi rozpoznać czad). Według statystyk, co roku w Polsce roku z powodu zatrucia czadem umiera niemal 100 osób, a około 2 tysięcy ulega podtruciu. W statystykach zatruć tlenek węgla zajmuje trzecie miejsce po zatruciach lekami i alkoholem.

W związku z tym, że sezon grzewczy jest w pełni, a w tym okresie wzrastają statystyki związane z zatruciami tlenkiem węgla, warto pamiętać, że czujnik dymu lub czadu może uratować życie!

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x