×

Mama znalazła nieprzytomnego syna pod prysznicem. Chłopiec jest w ciężkim stanie

Dramat w Szczecinie, w północnej części miasta. Kilkanaście minut po godz. 6.00 matka znalazła nieprzytomnego syna pod prysznicem. Jak się okazało, chłopiec zatruł się czadem.

Znalazła nieprzytomnego syna pod prysznicem

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w środę, 30 listopada, w jednym z domów przy ulicy Dzielnicowej w Szczecinie. Około godz. 6:30 kobieta znalazła pod prysznicem swojego 16-letniego syna. Nastolatek był nieprzytomny i wyziębiony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną.

Dostaliśmy wezwanie ok. godz. 6.20. Wezwanie dotyczyło nieprzytomnego 16-latka, którego w łazience znalazła matka

— mówi w rozmowie z Onetem Paulina Heigel, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Jak się okazało, przyczyną utraty przytomności było zatrucie tlenkiem węgla. Nastolatka przetransportowano do szpitala. Chłopiec jest w ciężkim stanie.

„Cichy zabójca”

Tlenek węgla nazywany jest „cichym zabójcą”. Nie bez przyczyny. Zabija podstępnie, ponieważ jest niewyczuwalny i niewidoczny. Dlatego śmierć przychodzi szybko i bezszelestnie. Czad dostaje się do organizmu przez drogi oddechowe, a następnie przedostaje się do krwiobiegu.

Nie można dostrzec ani wyczuć czadu, ale pierwsze objawy zatrucia można rozpoznać. Pojawiają się m.in. duszności, zawroty głowy, nudności, osłabienie i wymioty. Możemy wyczuć również przyspieszone bicie serca.

O kolejnych przypadkach zatrucia czadem słyszymy niemal w każdym sezonie grzewczym. Według statystyk, co roku w Polsce roku z powodu zatrucia czadem umiera niemal 100 osób, a około 2 tysięcy ulega podtruciu.

Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest brak odpowiedniej wentylacji oraz nieszczelność instalacji.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x