×

Dziś odbędzie się pogrzeb trzech nastolatków tragicznie zmarłych w Sylwestra

Pogrzeb trzech ofiar czadu odbędzie się dzisiaj. Nastolatkowie zatruli się tlenkiem węgla podczas zabawy sylwestrowej, którą zorganizowali pomimo obostrzeń. Świętowali w szatni na lokalnym stadionie.

Zabawa sylwestrowa

Choć w tym roku ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, Sylwester przebiegał inaczej niż zwykle, wiele osób zignorowało zakazy i świętowało w licznym gronie. Podobnie było w przypadku trójki młodych mężczyzn, którzy Nowy Rok chcieli przywitać w szatni sportowej przy boisku piłkarskim w Nowej Białej. 18-latek oraz dwóch 19-latków przebywało w pomieszczeniu ogrzewanym grzejnikiem elektrycznym, podłączonym do spalinowego agregatu prądotwórczego. Wydobywające się z pieca spaliny doprowadziły do zatrucia tlenkiem węgla. Krzysztof Bryniarski, prokurator rejonowy w Nowym Targu powiedział:

Potwierdzam, że wstępne wyniki wskazują na tlenek węgla jako przyczynę śmierci. Oczywiście na pełne wyniki sekcji zwłok musimy jeszcze poczekać. Trwają jeszcze badania laboratoryjne.

Bartłomiej Antolak, Bartłomiej Hornik i Arkadiusz Misiura zmarli 1 stycznia w godzinach porannych. Prokuratura w Nowym Targu wszczęła już śledztwo w sprawie podejrzenia nieumyślnego spowodowania śmierci. Do tej pory udało się ustalić, że w chwili świętowania w szatni znajdowało się łącznie aż 10 osób.

Pogrzeb trzech ofiar czadu

Prokuratura przesłuchała już uczestników zabawy oraz osobę sprawującą opiekę nad obiektem sportowym. Prokurator Bryniarski powiedział:

Pomimo że minione trzy dni były wolne od pracy, udało nam się już przesłuchać kilkanaście osób w tej sprawie. To uczestnicy sylwestrowego spotkania, ale nie tylko.

Zmarli mężczyźni byli mieszkańcami Nowego Białej. Ich pogrzeb jest zaplanowany na dzień dzisiejszy, 7 stycznia. Cała wieś pogrążyła się w żałobie na wieść o tragicznym finale zabawy sylwestrowej. Zmarli byli zawodnikami miejscowego klubu sportowego. Oprócz tego, działali w charakterze strażaków ochotników. Na prośbę miejscowego proboszcza, zgaszono wszystkie bożonarodzeniowe światełka. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się dziś o godz. 13.00. Po mszy zmarli spoczną na miejscowym cmentarzu.

Każdej zimy dochodzi do zatruć tlenkiem węgla. Ich główną przyczyną jest zazwyczaj brak odpowiedniej wentylacji oraz nieszczelność instalacji.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur, maps.google

Może Cię zainteresować