×

Wyrzucali śmieci do lasu, gdy niespodziewanie nagrał ich ornitolog. “Macie ciut prze***ne”

Wydawać by się mogło, że systematyczne akcje społeczne apelujące o nie wyrzucanie śmieci do lasu zaczynają przynosić pozytywne skutki. Świadomość niektórych obywateli na ten temat wzrosła i zaprzestali szkodliwych działań. Zdarzają się jednak takie wyjątki jak te z województwa łódzkiego. Całe zdarzenie nagrał przebywający w lesie Pan Michał. Mężczyzna jest wściekły.

Pewnego popołudnia Pan Michał, który przebywał właśnie w lesie (a dokładnie na drzewie) obserwując już ósmy dzień zachowania godowe kraski zwyczajnej. W pewnym momencie ornitolog dostrzegł zbliżający się w jego stronę pojazd.

Ludzie bez serca

Okazało się, że był to samochód dostawczy. Wysiadło z niego dwóch mężczyzn, którzy bez chwili zawahania otworzyli bagażnik. Kilka sekund później zaczęli wyciągać z niego śmieci. Wszystkie, co do jednego wylądowały na zielonej polanie. Okazało się, że śmieci pochodziły z remontu pewnej łódzkiej knajpy. Zamiast wyrzucić je na wysypisko, postanowili podrzucić je do lasu.

Jest nagranie

Pan Michał nagrał z ukrycia całą sytuację. Jak sam wspomina – zdarzenie zostanie zgłoszone odpowiednim służbom. Ornitolog zapowiada, że nie zostawi tak tej sprawy. Tym bardziej, że cały incydent wydarzył się na jego prywatnej działce.

Sprawa oczywiście z urzędu leci na policję i do ochrony środowiska – zaznacza mężczyzna.

Pan Michał postanowił jeszcze podzielić się nagraniem w internecie. Udostępnił je na swoim profilu na Facebooku. Pod nagraniem szybko zaczęły się pojawiać komentarze oburzonych osób. Klip został udostępniony już ponad 58 tys. razy a obejrzało go już prawie 3 miliony osób!

Może Cię zainteresować

zamknij