×

Spacerował po lesie i dokonał nietypowego odkrycia. Internauci się przerazili

Wydawałoby się, że w lesie można znaleźć jedynie grzyby. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym jeden z grzybiarzy. Podczas swojego leśnego spaceru w Wielkopolsce znalazł opuncję. Swoim znaleziskiem podzielił się w mediach społecznościowych. To Opuncja w lesie w Wielkopolsce!

Opuncja w lesie w Wielkopolsce. Internauci zaskoczeni!

Szczyt okresu grzybowego trwa. Grzybiarze mogą cieszyć się w tym roku bardzo urodzajnym sezonem. Zwłaszcza, że pogoda dopisała i dzięki temu można trafić na prawdziwy wysyp różnego rodzaju grzybów. To dla nich prawdziwa gratka! Co więcej, trafiają też na okazy dużych rozmiarów i oczywiście chwalą się nimi w mediach społecznościowych.

Tym razem pewien grzybiarz również pokazał swoje znalezisko. Z tą jednak różnicą, że nie okazał się nim grzyb, a opuncja ogrodowa, którą znalazł mężczyzna w trakcie spaceru po lesie. Zaskoczeni internauci nie dowierzali. Jak podkreślił zaskoczony znalazca, zdjęcie nie było fotomontażem. Pod fotografią posypała się fala komentarzy internautów. Jedni są zachwyceni znaleziskiem, inni zaś widzą w nim zagrożenie.

Idziesz na grzyby do lasu w Wielkopolsce, a tam zamiast grzybów znajdujesz… opuncję ogrodową.

– komentują Lubuscy Łowcy Burz

Dowód, że w Polsce jest niezły Meksyk

– napisał Jędrzej.

Przecież taka susza była, że to w końcu musiało się stać. Chcieliśmy mieć zachód, to mamy dziki zachód.

– śmieje się Krzysztof.

Trzeba przyznać, że nie często się spotyka opuncję w sosnowym lesie.

– dodaje profil Lubuscy Łowcy Burz.

Inni jednak dostrzegają zagrożenie.

To gatunek, który najprawdopodobniej będzie zagrażał rodzimym gatunkom.

– komentuje jeden internauta i wtóruje mu inny:

Będzie problem z opuncją, ponieważ jest agresywna. To bardzo inwazyjny gatunek.

Co warto wiedzieć o opuncji?

Jak wiadomo, opuncja to jeden z rodzajów kaktusów, który można uprawiać w doniczce. Zachwyca swoim niecodziennym pokrojem i ładnymi kwiatami. Możne też być rośliną ogrodową. Jej uprawa jest dość prosta. Roślina potrzebuje takich samych warunków jak większość kaktusów. Dlatego nie jest  zbyt wymagająca. Preferuje słoneczne stanowiska i żwirowo-piaszczyste, przepuszczalne, dość suche podłoża. Co więcej, często rośnie też w półcieniu i na każdej typowej, dobrze zdrenowanej glebie ogrodowej. Jest też wrażliwa na zbyt dużą wilgotność podłoża. Tym bardziej zaskakujące jest jej odkrycie w lesie.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować