×

Człowiek-choinka poszukiwany przez policję. Przebił opony w 21 pojazdach

Człowiek-choinka poszukiwany przez policję i właścicieli firmy. Brzmi jak żart, ale gwarantujemy, że nim nie jest. Mężczyzna przebrał się za choinkę – przyczepił do ubrania gałęzie świerku – i przebił opony w 21 pojazdach. Sprawcę uchwycił miejscowy monitoring, ale trudno go rozpoznać. Wyrządzone przez niego szkody zostały wycenione na kilkadziesiąt tys. złotych.

Człowiek-choinka poszukiwany

Policja otrzymała nietypowe zgłoszenie w niedziele 4 grudnia nad ranem. Sprawa dotyczyła uszkodzenia 21 pojazdów należących do firmy Madar, hurtowni mięsa w Warzymicach w woj. zachodniopomorskim. Wskazanie sprawcy od samego początku nie było łatwe, bo zarejestrowany na nagraniu mężczyzna był… przebrany za choinkę. Przed wejściem na parking przyczepił sobie do ubrania m.in. gałęzie rosnącego w pobliżu świerku, przez co ciężko go rozpoznać.

człowiek choinka poszukiwany
TVN24/monitoring

W nocy z soboty na niedzielę, około północy jakaś osoba zaczęła się kręcić w pobliżu płotu firmy, obserwować, którędy stróż przemieszcza się robiąc obchód. Po godzinie osoba ta weszła na teren firmy i zaczęła przebijać opony w samochodach: w busach i w samochodach osobowych. W momencie, w którym próbował przebić oponę w samochodzie ciężarowym zranił się mocno, najprawdopodobniej w rękę i wtedy zrezygnował

Po drodze gubił wszędzie ten swój „kamuflaż”, gałęzie były wszędzie rozrzucone, w mojej ocenie to była bardziej „partyzantka” niż przygotowane wcześniej działanie

– powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) Mateusz Watral z firmy Madar.

Oprócz porozrzucanych gałęzi, na parkingu dało się zauważyć ślady krwi po zranieniu i najprawdopodobniej ślady butów wojskowych.

Człowiek-choinka poszukiwany
TVN24/monitoring

Nagroda za wskazanie sprawcy

Firma oszacowała straty na ok. 50-60 tys. złotych. Obecnie prowadzi poszukiwania sprawcy również na własną rękę. Za wskazanie człowieka-choinki, który uszkodził pojazdy, firma wyznaczyła nagrodę w wysokości 5 tys. złotych.

Jeśli ktokolwiek posiada informację na temat tego rozboju lub zna sprawcę, to proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 607 976 706.

Myślicie, że człowieka-choinkę uda się zdemaskować? Jedno jest pewne, podszczecińska firma z pewnością zapamięta nadchodzące święta na długo.

Źródła: tvn24.pl
Fotografie: TVN24/monitoring (miniatura wpisu), TVN24/monitoring

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x