×

Nudne lekcje religii? Nie z tym księdzem. Duchowny przebrał się za … minionka

Młodzi kapłani coraz częściej wykorzystują socjal media do ewangelizacji szczególnie młodzieży. Natomiast, lekcje religii muszą być ciekawe oraz zajmujące, aby dzieci mogły z nich coś wynieść. Jeden z pomysłowych duchownych wpadł na świetny pomysł, aby urozmaicić lekcje katechezy. Mianowicie, ksiądz przebrał się za minionka. Jaka była reakcja uczniów? Zobaczcie sami!

Ksiądz przebrał się za minionka

W wielu przypadkach lekcje religii traktuje się jako coś dodatkowego, co nie wymaga od dzieci większego zaangażowania. Nic dziwnego, ponieważ często zdarza się, że program katechezy jest nieciekawy i nudny. Mało który duchowny czy katecheta potrafi urozmaicić katechezę w taki sposób, aby zainteresować uczniów.

Inna sprawa ma się w przypadku pozostałych przedmiotów, gdzie nauczyciele często organizują różnego rodzaju pokazy czy tematyczne dni. Niezwykle popularnym dniem wśród młodszych uczniów jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu każde dziecko oraz nauczyciele i wychowawcy przebierają się za ulubioną postać z bajki. Ksiądz Mateusz, który uczy religii w jednej z podstawowych szkół, również postanowił celebrować z dziećmi ten dzień. Jakież było ich zdziwienie, kiedy na lekcji ksiądz przebrał się za minionka. Co prawda była to tylko czapka, ale i tak wywołała uśmiech ta twarzy dzieci.

TikTok

TikTok

Coraz więcej dzieci rezygnuje z lekcji religii

Rozweseleni uczniowie postanowili nagrać zabawnego księdza, a duchowny zamieścił wesołe nagranie w sieci. Swoim zachowaniem duchowny na pewno zjednał sobie sympatię swoich wychowanków. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

Młode pokolenie duchownych zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach znudzeni uczniowie często rezygnują z lekcji religii. Ksiądz Mateusz, aby do nich dotrzeć, nagrywa śmieszne filmiki i udostępnia je na swoim kanale na TikToku. Jak widać po komentarzach młode osoby chętnie śledzą poczynania duchownego.

@ksiadzmateusz #dzień #bajka #minions #minionki #wszkole #sp #zakrzyn #religia #dzieci #uśmiechnijsię #essa #radość #spotkanie #ksiadzmateusz ♬ Minions – Tik Tok

Źródła: www.edziecko.pl
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować