×

Ślubna metamorfoza 77-latki. To nagranie stało się hitem internetu

Ślubna metamorfoza 77-latki robi ogromne wrażenie. Nagranie z TikToka stało się wiralem, a internauci zgodnie twierdzą, że odpowiedni makijaż i fryzura wizualnie odjęły kobiecie kilka dekad!

Ślubna metamorfoza 77-latki

To nie jest kraj dla starych ludzi – taki tytuł nosi pewien mroczny film braci Coen. Ale tytuł można by pożyczyć, żeby mówić o realiach życia starszych osób w wielu krajach, również w Polsce. Sporo się mówi na temat wysokości emerytur, która sprawia, że życie przeciętnego Polaka w okresie emerytalnym można porównać do walki o przetrwanie. Ale do tego dochodzi szereg innych problemów, jak stan naszej ochrony zdrowia, samotność, wykluczenie, brak szacunku wobec starszych osób.

Problemem jest także społeczne podejście do starzenia się. Mnóstwo razy słyszymy, że „w pewnym wieku już nie wypada”. Nie wypada się zakochiwać, chodzić za rękę, nie wypada się bawić. Kobietom nie wypada się malować, zakładać obcisłych sukienek, pokazywać kolan, a nawet nosić długich włosów. Ktoś kiedyś stwierdził, że pewne rzeczy zarezerwowane są jedynie dla młodych, a schematyczne, stereotypowe myślenie w Polsce ma się świetnie. Od niedawna można zaobserwować pewne zmiany w tym zakresie, ale są to zmiany, które następują bardzo powoli.

Do zmiany sposobu myślenia przyczyniają się m.in. media społecznościowe. To nagranie z USA, które pokazuje niesamowitą przemianę 77-latki, stało się hitem sieci.

30 lat młodziej

Nagranie pokazuje 77-letnią pannę młodą, która szykuje się do jednego z najważniejszych dni w swoim życiu. Przed metamorfozą kobieta wygląda na zmęczoną życiem. Jej twarz pokryta jest zmarszczkami, włosy są zaniedbane, a na twarzy 77-latki brakuje uśmiechu. Przemiana kobiety udowadnia, że na zmiany nigdy nie jest za późno.

U 77-latki wykonano perfekcyjny, odmładzający makijaż i starannie dobrano fryzurę. Efekty są niesamowite. I – co najważniejsze – na twarzy panny młodej pojawił się promienny uśmiech. Zdaniem internautów po przemianie kobieta wygląda przynajmniej 30 lat młodziej. I to bez interwencji chirurga!

@fabiosa.usaShe became a bride at 77 and amazed everyone with her makeover.♬ Scars to Your Beautiful – Billboard Top 100 Hits

 

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować