×

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku Piotra Woźniaka-Staraka. Ma ku temu powody

Wczoraj miało miejsce ostateczne pożegnanie Piotra Woźniaka-Staraka w Fuledzie na Mazurach. Nie oznacza to jednak zakończenia dochodzenia, a wręcz przeciwnie. Prokuratura Okręgowa w Olszynie poinformowała właśnie, że rozpoczyna śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Powodem jego przeprowadzenia jest „znaczny oddźwięk społeczny”.

Śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Prokuratura Okręgowa w Olszynie poinformowała na oficjalnej stronie, że przejęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na Mazurach. O powodzie, dla którego zdecydowano się na podjęcie takich kroków, poinformował rzecznik prasowy Krzysztof Stodolny.

Wczoraj, tj. 29 sierpnia 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła z Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo w sprawie wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 18 sierpnia 2019 r. Przejęcie postępowania związane jest ze znacznym oddźwiękiem społecznym, w związku z przedmiotowym śledztwem. Aktualnie będą prowadzone czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

Tragiczny wypadek na jeziorze Kisajno

Wróćmy do tej feralnej nocy raz jeszcze. Piotr Woźniak-Starak w nocy z 17 na 18 sierpnia wraz z 27-letnią Ewą O. pływał motorówką po jeziorze Kisajno. Podczas wykonywania manewru oboje wpadli do wody. Kobieta dopłynęła do brzegu o własnym siłach. Producent filmowy nie miał tyle szczęścia. Jego ciało znaleziono w wodzie cztery dni później.

Co tak naprawdę wydarzyło się wtedy na motorówce i jak zginął Piotr Woźniak-Starak? Odpowiedź na to pytanie próbuje poznać prokuratura.

Polecane

Może Cię zainteresować