×

10 sławnych ludzi LGBT z Polski. Jest wśród nich znana wokalistka

W ostatnim czasie sporo mówi się w Polsce o środowisku LGBT – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych jako do całości. Nie od dziś wiadomo, że osoby zaliczające się do tej grupy, wciąż budzą w naszym kraju bardzo dużo kontrowersji. Nie mniej jednak zalicza się do niech sporo znanych osobistości. Sławni geje i ludzie LGBT z polski, prawdopodobnie niektórych z nich nigdy byście o to nie podejrzewali.

Sławni geje i ludzie LGBT z polski

#1 Michał Piróg

Tancerz i choreograf Michał Piróg powiedział głośno o tym, że jest gejem, bo nie chciał położyć kres plotkom, jakoby jest był w związku z Edytą Herbuś.

#2 Robert Biedroń

Były prezydent Słupska, a zarazem jeden z najbardziej medialnych polityków w Polsce od lat otwarcie mówi o swojej homoseksualnej orientacji. Od 2002 roku jest w szczęśliwym związku z Krzysztofem Śmiszkiem.

#3 Michał Witkowski

Polski pisarz, felietonista i aktor niezawodowy. Jest osobą homoseksualną. Twierdzi, że słowo „gej” jest wytworem komercyjnej kultury masowej, dlatego choć przyznaje, że jest osobą homoseksualną, nie uważa, że jest gejem.

Sławni geje i ludzie LGBT z polski

Instagram

#4 Doda

Ta pozycja może zaskakiwać. Nie mniej jednak Dorota „Doda” Rabczewzska-Stępień otwarcie przyznaje, że jest biseksualna i ma na swoim koncie homoseksualny związek z kobietą. Co więcej, była z nią nawet zaręczona. I choć dzisiaj jest szczęśliwą żoną Emila Stępnia, wciąż wspiera środowiska LGBT.

#5 Michał Kwiatkowski

Piosenkarz, zwycięzca „Szansy na sukces” mieszkający na stałe w Paryżu poślubił swojego partnera Maxima Assenzę – francuski producent programów rozrywkowych pracującym w firmie 909 productions. Od lat nie ukrywał, że jest homoseksualistą – przyznał się w grudniu 2012 roku w wywiadzie dla francuskiego magazynu „Tele Loisir”. Prywatnie brat znanego, polskiego piosenkarza, Dawida Kwiatkowskiego.

Sławni geje i ludzie LGBT z polski

Instagram

#6 Radek Pestka

Pestka był pierwszym mężczyzną, który wygrał polską edycję programu „Top model”. Prawda wyszła na jaw za sprawą fotografa modowego, Łukasza Dziewica, który zamieścił na swoim Instagramie zdjęcie Radka całującego się z chłopakiem. Fotka powstała na imprezie urodzinowej innego modela, Romka Gelarda Gello.

Sławni geje i ludzie LGBT z polski

Instagram

#7 Tomasz Raczek

Znany krytyk filmowy i dziennikarz. W październiku 2007 w wywiadzie ujawnił, iż jest gejem. Jego życiowym partnerem jest Marcin Szczygielski, z którym związany jest od 1 stycznia 1994. Co więcej, w listopadzie w 2008 roku w plebiscycie tygodnika „Gala” oboje zostali wybrani najpiękniejszą parą roku.

#8 Maciej Nowak

Dziennikarz i teatrolog. W 2001 na łamach Gazety Wyborczej zadeklarował, że jest gejem.

#9 Tomasz Jacyków

Polski stylista i krytyk modowy. Od lat deklaruje, że jest gejem żyjącym w stałym związku ze swoim partnerem. Jacyków został ojcem w wieku 15 lat. Jego syn Cezary, który przyszedł na świat w 1983 roku, jest z zawodu architektem.

#10 Paweł Rabiej

Dziennikarz i publicysta. Jeden z założycieli Nowoczesnej w 2015 roku. Przyznał się do swojej orientacji we wrześniu 2016 roku, kiedy dziennikarka Polsat News zapytała go o wspieranie ruchów LGBT. „To jest jakiś element mojej tożsamości, ale niewybijający się na pierwszy plan” – powiedział.

Polecane

Może Cię zainteresować