×

Skok na Biedronkę zakończony niepowodzeniem. Złodziej kradł Gang Fajniaków

Skok na Biedronkę zakończył się niepowodzeniem. Pracownikom sklepu udało się schwytać mężczyznę, który usiłował ukraść aż 13 Fajniaków! Czyżby złodziej był fanem pluszowych maskotek?

Skok na Biedronkę

41-letni mieszkaniec Wrocławia usiłował ukraść z Biedronki aż 13 pluszowych maskotek wchodzących w skład najnowszej serii o nazwie Gang Fajniaków. Mężczyzna wszedł do sklepu około godziny 9:00 rano. Klient nie był jednak zainteresowany zakupami, lecz kradzieżą.

Pracownicy Biedronki na wrocławskich Krzykach szybko dostrzegli, że 41-latek próbuje wynieść ze sklepu 13 maskotek. Krótki pościg za złodziejem zakończył się schwytaniem go i oddaniem w ręce policji. Udało się ustalić, że Fajniaki, które chciał ukraść mężczyzna są warte ponad 500 zł. Asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu powiedział, że zatrzymany nie chciał zdradzić, co sprawiło, że podjął decyzję o kradzieży.

41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Podczas dalszych czynności, nie chciał podać funkcjonariuszom powodów, dla których zdecydował się na tę kradzież.

Skradzione Fajniaki wróciły na sklepowe półki. Złodziejowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem.

skok na Biedronkę 3
Twitter

Gang Fajniaków

Gang Fajniaków jest kolejną odsłoną serii maskotek wyprodukowanych przez Biedronkę z myślą o najmłodszych. W przeszłości na sklepowych półkach można było znaleźć m.in. Gang Świeżaków oraz Gang Słodziaków.

W skład Gangu Fajniaków wchodzą: Chmurka Celinka, Słońce Sonia, Kropla Ksenia, Drzewo Dobromir, Foka Frania, Jarzębina Julka, Piesek Piotruś, Dąb Dyzio, Ważka Wiola i Smog Stefek. Wszyscy członkowie gangu są w pewien sposób związani z tematyką ochrony środowiska i pomagają w edukowaniu dzieci o konieczności dbania o planetę.

Aby otrzymać jednego Fajniaka trzeba zebrać 60 naklejek, wydawanych w zamian za zakupy w sklepie. Jedna naklejka przysługuje klientowi za każde wydane 50 zł, przy czym za zakup wybranych produktów m.in. warzyw przewidziane są bonusowe naklejki. W czasie jednych zakupów o wartości 50 zł można otrzymać nawet 5 naklejek!

Biedronka pomyślała również o osobach, które zakupy w sklepie robią rzadziej. Za zebranie 15 naklejek można otrzymać książkę opowiadającą o przygodach Gangu Fajniaków.

skok na Biedronkę 2
Twitter
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij