×

Gang Słodziaków powraca w nowej formie. Czym Biedronka zaskoczy najmłodszych?

Gang Słodziaków powraca w nowej formie do sieci sklepów Biedronka! Na tę wiadomość czekały prawie wszystkie dzieci. Dlaczego zdecydowano się na wznowienie akcji?

Gang słodziaków powraca

W ostatnim czasie z powodu epidemii koronawirusa wizerunek marki Biedronka mocno ucierpiał. Głośno było na temat tego, że pracownicy sklepu prostestują, bo są traktowani w skandaliczny sposób. Zatrudnieni skarżyli się m.in. na niekorzystne godziny pracy oraz niskie zarobki.

Czyżby powrót sympatycznego gangu słodziaków miał na celu ocieplenie wizerunku sieci? To bardzo prawdopodobne, choć oficjalnie Biedronka utrzymuje, że tym razem pluszaki mają mieć związek ze Światowym Dniem Środowiska, który obchodziliśmy 5 czerwca. Z tej okazji, w sklepach pojawiła się w sprzedaży książka o Słodziakach w wersji ekologicznej. W publikacji znalazły się zabawne historie ze Słodziakami w rolach głównych, które uczą najmłodszych, jak ważne jest dbanie o środowisko.

W ramach promocji książkę można było nabyć za złotówkę, w przypadku zrobienia zakupów za kwotę minimum 149 złotych. Pieniądze te zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia Czysta Polska. Organizacja założona w 2012 roku przez kierowcę rajdowego, Rafała Sonika jest bardzo aktywna w obszarze ochrony środowiska. Do jej sztandarowych działań należą akcja Czyste Tatry, Czyste Plaże oraz Czyste Beskidy.

Walka o czyste środowisko

W książce poświęconej przygodom członków Gangu Słodziaków poruszone zostaną tematy kluczowe, jeśli chodzi o ochronę środowiska naturalnego. Bohaterowie przekażą dzieciom wiedzę o segregacji odpadów, odpowiednim zachowaniu w lesie oraz problemie smogu. Akcja ma na celu propagowanie odpowiednich postaw ekologicznych już od najmłodszych lat. Regularna cena książki poza promocją to 9,99 zł. Sylwia Krzyżycka, dyrektor działu ochrony środowiska w sieci Biedronka uważa, że publikacja tej książki ma ogromne znaczenie na kształtowanie świadomości ekologicznej.

Bardzo się cieszę, że Słodziaki podjęły tak ważny temat. Edukacja najmłodszych przez działania Słodziaków wynika z podejścia Biedronki do kwestii dobrostanu środowiska naturalnego, który jest jednym z naszych filarów odpowiedzialności społecznej biznesu. Realizujemy podjęte zobowiązania między innymi poprzez np. przekazywanie niesprzedanej żywności, segregowanie odpadów czy też wspieranie organizacji społecznych.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować