×

Rosyjski supermarket pojawi się w Polsce. Będzie taniej niż w Biedronce!

Rosyjskie sklepy Mere już niedługo pojawią się w Polsce. Dyskont z Rosji ma przyciągnąć klientów niezwykle niskimi cenami. Bardzo możliwe, że obecność sieci Mere w Polsce zagrozi pozycji Biedronki i Lidla. Supermarkety z Portugalii i Niemiec od lat są na pierwszym miejscu wśród klientów w naszym kraju. Polacy przerzucą się na nowy market?

Sklepy Mere działają pod szyldem Svetofor

Rosyjska marka już jakiś czas temu zapowiedziała, że zamierza zdobyć klientów w Europie Środkowej. Sieć Mere podbiła już serca klientów w Rosji, Kazachstanie, Białorusi i Chinach. Na razie dyskonty Mere działają już w Czechach i Niemczech. U naszych zachodnich sąsiadem działają pod szyldem TS Markt. W Polsce najprawdopodobniej znajdziemy je pod nazwą Svetofor

Sklepy Mere to „twardy dyskont”, pierwszy otwiera się jeszcze w te wakacje

Charakterystyczną cechą supermarketów tej sieci jest dość obskurny wygląd. Towary są wystawiane w w kartonach na paletach. Po wejściu właściwie bardziej przypominają magazyn niż sklep. Właściciele Mere początkowo obawiali się, że taki styl odstraszy Polaków i zrezygnowali z uruchomienia marketów w zeszłym roku. Jednak po sukcesie sklepu w Niemczech, wrócili do pomysłu otworzenia 105 sklepów w Polsce.

Pierwszy dyskont Mere zostanie otworzony jeszcze w lipcu w Częstochowie. Będzie znajdować się przy ul. 1 maja. Właściciele sklepu zachęcają do zakupów niezwykle niskimi cenami. Produkty w Mere mają kosztować nawet o 20 – 30% mniej niż w Biedronce i Lidlu.

Sklepy Mere rezygnują z dodatkowych kosztów

Dlaczego produkty w rosyjskim sklepie będą aż tak niskie? Wszystko przez to, że sieć maksymalnie tnie koszty. Właśnie dlatego produkty są sprzedawane prosto z palet, a według specjalistów sam towar jest „najniższej dopuszczalnej jakości”. Z kolei na stronie Mere czytamy, że klienci płacą za produkt a nie za jego markę, którzy chcą oszczędzić pieniądze:

Klientami sieci Svetofor są na ogół osoby lubiące oszczędzać czas i pieniądze. Wielu z nich to rodziny wieloosobowe o średnim i niższym dochodzie, którzy uważnie planują zakupy i odwiedzają sklep 1-2 razy w tygodniu

Wybierzecie się na zakupy do nowych rosyjskich sklepów?

Może Cię zainteresować