×

Wstępne wyniki sekcji zwłok 5-letniego Dawidka. W końcu znamy prawdę

Sekcja zwłok Dawida Żukowskiego odbyła się w poniedziałek. Prokuratura własnie ujawniła jej wyniki. Wiadomo już, że 5-latek nie został zamordowany w miejscu odnalezienia ciała. Śledczy informują także, że w zbrodni nie brały udziału osoby trzecie.

Tragiczny finał akcji poszukiwawczej

Cała Polska miała nadzieję, ze poszukiwany Dawid Żukowski odnajdzie się cały i zdrowy. Niestety z każdym dniem coraz prawdopodobniejszy wydawał się czarny scenariusz. W sobotę, po 10 dniach poszukiwań, stołeczna policja poinformowała, że 5-letni Dawid nie żyje, jego zwłoki odnaleziono na trasie między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim.

Materiały Policyjne

Materiały Policyjne

Sekcja zwłok Dawida Żukowskiego odbyła się w poniedziałek

Śmierć Dawida Żukowskiego oznaczała początek prokuratorskiego śledztwa w sprawie zabójstwa chłopca. Sekcja zwłok została zaplanowana na poniedziałek 22 lipca. Szczegółowe ustalenia z sekcji będą znane po kilkunastu dniach. Na razie o wstępnych wynikach poinformował prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie:

Dysponujemy już ustaleniami i możemy potwierdzić, że odnalezione ciało to zwłoki Dawida. (…) Sekcja zwłok wykazała liczne rany kłute klatki piersiowej skutkujące krwotokiem wewnętrznym i zewnętrznym, a następnie śmiercią chłopca. Zostały zadane narzędziem ostrym, którym obecnie nie dysponujemy. Trwają czynności mające na celu odnalezienie tego przedmiotu

Sekcja zwłok wykazała, że do morderstwa Dawida Żukowskiego doszło w innym miejscu

Według oględzin ciała Dawida Żukowskiego, do morderstwa nie doszło w okolicy zbiornika wodnego przy zjeździe na Pruszków. Ustalenia śledczych wskazują, że miejscem zabójstwa był najprawdopodobniej samochód ojca chłopca. Wstępne badania wykazały, że na foteliku i tapicerce znajduje się krew Dawida.

Sekcja zwłok Dawida Żukowskiego pozwoliła na uzyskanie nowych informacji

Na razie prokuratura nie podała szczegółowych informacji, co do ewentualnego motywu ojca Dawida. Jednak powody, dla których dopuścił się makabrycznej zbrodni będą przedmiotem dalszych działań procesowych:

Wstępnie możemy powiedzieć, że był to motyw osobisty, rodzinny, natomiast informacja ta wymaga dalszej weryfikacji. Ustalenia wskazują, że mogło to być działanie zaplanowane, choć nie można wykluczyć innego przebiegu zdarzeń. Wielość ran z pewnością wskazuje na emocje

Prokurator podkreślił, że w popełnianiu przestępstwa nie brały udział żadne osoby, poza ojcem Dawidka.

Poszukiwania Dawida Żukowskiego

Sprawę zaginięcia Dawida Żukowskiego śledził cały kraj. Chłopiec zaginął w środę 10 lipca, po tym jak ojciec zabrał go z domu w Grodzisku Mazowieckim, około 17:00. Mężczyzna miał zawieźć chłopca do matki w Warszawie, jednak nigdy tam nie dotarł. Mężczyzna popełnił samobójstwo tego samego dnia około 21:00, a policja zaczęła poszukiwania 5-letniego Dawida.

Może Cię zainteresować