×

Jest oficjalna skarga na Wiadomości TVP! Pokazali na antenie okropne zdjęcia

Skarga na Wiadomości TVP ma dotyczyć materiału odnoszącego się do migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Zabrakło cenzury ze strony TVP.

Zoofilia w głównym wydaniu

Poniedziałkowe wydanie główne Wiadomości TVP dość mocno zaszokowały internet. W reportażu Adriana Boreckiego i Piotra Domańskiego pt. „Hybrydowy atak na Polskę” widzowie zobaczyli materiały, jakie na swoich telefonach mieli zatrzymani migranci. Były to ostre treści zoofilskie czy pedofilskie m.in. mężczyzna kopulujący z krową.

Nie zabrakło także nagrań z egzekucji dokonywanych przez terrorystów i fanatyków religijnych na bliskim wschodzie. Jednakże montażyści w dość słaby sposób ocenzurowali te zdjęcia. Wywołało to ogromną burzę w sieci.

Skarga na Wiadomości TVP

Hubert Znajomski to aktywista oraz bloger proekologiczny, koordynator Tęczowej Wiosny Roberta Biedronia. Na Twitterze pochwalił się, że wysłał zgłoszenie do KRRiT związku z treściami prezentowanymi w poniedziałkowym wydaniu Wiadomości. Chodzi o materiały zoofilskie, które nie ocenzurowano w należyty sposób. Jak czytamy w skardze przesłanej przez aktywistę:

 

W dniu 27 września 2021 roku na łamach Wiadomości TVP pojawiły się ocenzurowane zdjęcia przedstawiające stosunki płciowe ze zwierzętami. Jest to łamanie 202 § 3. k.k. w zakresie prezentowania treści pornograficznych z udziałem zwierzęcia. Godzina emisji programu pozwoliła dodatkowo na możliwość oglądania tego materiału przez dzieci.

Nie pierwsza i nie ostatnia (?) wpadka

Na początku roku TVP przegrało sprawę z Bertoldem Kittlem. Sąd Okręgowy orzekł, że „Wiadomości” TVP muszą wyemitować przeprosiny pod adresem reportera. Jednakże Wiadomości, w których miały być ukazane przeprosiny, zaczęły się o godzinie 19:26, a nie o 19:30 jak zwykle powinny. Do tego Komunikat z przeprosinami w stosunku do pokrzywdzonego wyświetlały się przez zaledwie trzy sekundy.

Wątpliwe, aby wniosek aktywisty został rozpatrzony pozytywnie.

Źródła: www.o2.pl, wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij