×

Skandaliczna reklama w magazynie Biedronki! Sieć wycofała cały nakład

Skandaliczna reklama w magazynie Biedronki. Na jego stronach znalazła się mocno homofobiczna treść, w której padły m.in. słowa dotyczące oskarżeń o „bycie pedałem”. Popularna sieciówka szybko zareagowała i wycofała cały nakład tygodnika. Przekazała także, że nie jest wydawcą magazynu i nie odpowiada za treści zamieszczone na jego stronach.

Skandaliczna reklama w magazynie Biedronki

W piątek Biedronka wycofała ze swoich sklepów cały nakład tygodnika „Kropka TV”. Powodem miała być zamieszczona w magazynie homofobiczna reklama środka na potencję. Biedronka w oświadczeniu przekazała, że odcina się od tego typu treści oraz podkreśliła, że nie jest wydawcą magazynu i nie odpowiada za jego zawartość. Co można było przeczytać w reklamie tygodnika?

Mocno kontrowersyjna treść tygodnika „Kropka TV” nosiła tytuł „Nie pozwól, by za plecami nazywali cię gejem!”. Miała ona formę wymyślonej historii 40-letniego mężczyzny. Szczególną uwagę zwracają słowa dotyczące oskarżeń o „bycie pedałem”. Oprócz tego znalazły się sformułowania poniżające kobiety, takie jak „gorące dziewczynki w klubie”, które „czekają na przelecenie” czy „im więcej facetów będzie mogło zaspokoić wiecznie spragnione baby, tym świat będzie piękniejszy”.

Ktoś dostał po prostu za zadanie napisać «tekst po męsku», jak się domyślam i wybrał toksyczną męskość, która zakłada nazywanie kobiet dziewczynkami, które się zdobywa. Coś strasznego

– komentuje sprawę portal Queer.pl.

Kto odpowiada za skandaliczną treść w tygodniku Kropka TV?

W odpowiedzi na decyzję Biedronki Redakcja „Kropka TV”  w piątek opublikowała w swoich mediach społecznościowych przeprosiny.

Zawiodły nasze wewnętrzne systemy kontroli treści dostarczanych przez reklamodawców, które przez ostatnie 16 lat wydawania tygodnika działały bez zarzutu. To nie powinno się wydarzyć

– czytamy w zamieszczonym na Facebooku oświadczeniu.

„Kropka TV” to magazyn telewizyjny wydawany na zlecenie Jeronimo Martins i dystrybuowany w sklepach sieci Biedronka.

Źródła: www.msn.com, www.wprost.pl
Fotografie: Wikimedia Commons (miniatura wpisu), commons.wikimedia.org

Może Cię zainteresować